WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
 2. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  W tym dniu uczcimy świętą Łucję, dziewicę i męczennicę.
 3. We wtorek modlić się będziemy ze świętym Janem od Krzyża karmelita, mistyk i doktor Kościoła.
 4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 5. Serdecznie zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – świec Caritas – na wigilijny stół. U siostry zakrystianki są również pobłogosławione opłatki.
 6. Różaniec w intencji o uproszenie łaski ustania epidemii i łaskę pokoju dla naszej Ojczyzny tradycyjnie w poniedziałek, środę i piątek o godzinę 20:00.
 7. Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” organizuje dziś kiermasz świąteczny na rzecz swoich podopiecznych
 8. Serdecznie prosimy o zgłaszanie w tym tygodniu chorych, którzy pragną przystąpić do przedświątecznej spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą w swoich domach.
 9. W przyszłą sobotę jak co miesiąc zapraszamy na wieczór Adoracji przed Najświętszym Sakramentem na godzinę 20:00.
 10. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną w piątek na godzinę 18:30.
 11. Z naszych spraw gospodarczych w tym tygodniu udało się nam:
  • oprawić ławki naszej świątyni specjalną tapicerką, by zwiększyć komfort estetyczny a przede wszystkim chronić przed chłodem przenoszonym przez drewno. Bardzo gorąco dziękujemy pewnej rodzinie za pomysł , zaangażowanie i całkowite sfinansowanie niniejszego dzieła. Bóg zapłać.
  • dokonaliśmy też pielęgnacyjnego cięcia drzew w naszym parku przykościelnym. Gorąco dziękuję za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty
  • składamy również gorące podziękowania za pomoc w pracach plebanijnych panu Pawłowi Cyganowi
 12. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym w naszej świątyni w ubiegłym tygodniu. Na przyszły tydzień tę troskę powierzam rodzinom:
  • Lenart 176,
  • Lenart 176a,
  • Latoń 541,
  • Kuternoga 67,
  • Jamróz 425,
  • Kurowski 392,
  • Dominik 778,
  • Buraczek 709.

Opublikowano przez w dniu 12 grudnia 2021 w Ogłoszenia