WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 2. Msze Święte roratne sprawowane w świetle lampionów są codziennie o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!
 3. Na ołtarzu „Miłosierdzia Bożego” są do nabycia świeczki „Caritasu”, Wigilijne Dzieło Pomocy najbardziej potrzebującym, a szczególnie dzieciom.
  Puste krzesło przy wigilijnym stole jest wyrazem gotowości pomocy potrzebującym a płonąca świeca Caritas na nim to wyraz naszej miłości i życzliwości Bożonarodzeniowej, która wypływa ze żłóbka Bożej dzieciny a trwać ma w naszych sercach przez cały rok. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 4. Jutro w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich.
 5. We wtorek modlimy się ze świętym Ambrożym, biskupem Mediolanu, wybitnym teologiem, obrońcą Bożej nauki i doktorem Kościoła.
 6. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Msze Święte w naszej świątyni będą o godzinie 7:00, 9:00, i roraty o godzinie 17:00. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 7. W sobotę o godzinie 20:00 zaśpiewamy Akatyst – starożytny hymn ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wspólnym śpiewem uczcimy Jej szczególną rolę w historii zbawienia.
 8. W dniu 15.08 organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie, bliższe dane na plakatach i stronie internetowej.
 9. Trwają w naszej świątyni wspólne modlitwy do Boga o cofnięcie doświadczenia Bożego, jakim jest epidemia i o pokój na świecie, a szczególnie w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godzinę 20:00.
 10. Trwają próby dzieci do koncertu kolęd na uroczystość Trzech Króli. Próby odbywają się w środę o godzinie 16:00.
 11. Z naszych spraw gospodarczych w tym tygodniu udało się nam:
  • po otrzymaniu odpowiednich zgód wyciąć drzewa na naszym cmentarzu, które zagrażały zarówno modlącym się jak również naszym nagrobkom. Koszt takiej wycinki (6 drzew) wyniósł 4.500 zł. Dlatego jeszcze raz bardzo proszę o nienasadzanie krzewów i drzew przy swoich grobach. Będą one wycinane zanim wygenerują tak wielkie koszty nas wszystkich.
  • Został też zakupiony nowy komputer do wyświetlania na ekranie tekstu pieśni. Stary bowiem w ubiegłym tygodniu uległ awarii, a ze względu na jego wiek nie opłacało się go już naprawiać.
 12. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym w naszej świątyni w ubiegłym tygodniu. Na przyszły tydzień tę troskę powierzam rodzinom:
  • Pilch 463,
  • Murzyn 56,
  • Żak 80,
  • Murzyn 231,
  • Kowalczyk 746,
  • Muta 392,
  • Buraczek 453,
  • Jasek 555.

Opublikowano przez w dniu 5 grudnia 2021 w Ogłoszenia parafialne