WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Przez cały listopad pamiętajmy w szczególny sposób o naszych zmarłych i ofiarujmy im nasze odpusty.
 3. W poniedziałek będziemy się modlić ze świętą Cecylią, dziewicą i męczennicą, patronką muzyki kościelnej, modlimy się za pana Organistę i nasze schole.
 4. W środę uczcimy świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i jego towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich.
 5. Jak obserwujemy dzisiejszy czas nad Najjaśniejszą Rzeczpospolitą znów nadpłynęły czarne chmury zagrażające każdemu z nas. Z jednej strony rozwijająca się zaraza zabierająca zdrowie i życie, z drugiej strony grożąca nam wojna. Jako katolicy nie możemy stać bezradni. Przyszedł czas, by wzorem naszych Ojców, zapalić nasze gromnice (wszak na takie chwile je przechowujemy) i w ich świetle padając na kolana najlepiej w całych rodzinach, wołać do Boga o Miłosierdzie i Jego pomoc. Niewiele możemy jako prości ludzie zrobić, ale modlić się możemy i to jest naszą siła i tego nam nikt nigdy nie odbierze.
  Dlatego w naszej świątyni w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 20:00 przy zapalonej gromnicy będziemy odmawiać różaniec święty w tych dwóch intencjach. Będziemy prosić, by tej modlitwie towarzyszyli nam i jej przewodzili: święty Marcin – patron żołnierzy i nasza Wiśniowska Pani.
  Kto może i nie chce stać bezradny niech przyjdzie, weźmie różaniec do swych rąk i modli się wspólnie z nami. Serdecznie zapraszamy. Będziemy też starać się transmitować tę modlitwę przez internet, by można się i w ten sposób jednoczyć we wspólnej parafialnej modlitwie.
  W Bogu jest nasza siła i nadzieja w pośrednictwie naszej Matki i Królowej.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele w niedzielę o godzinie 7:00 a w dni powszednie o godzinie 17:00.
 7. Rozpoczynamy przygotowania do corocznego kolędowania na Święto Trzech Króli. Pierwsza próba 24 XI, w środę o godzinie16:00 w salce na plebanii.
 8. Od I niedzieli Adwentu tj. 28 XI rozpoczyna się w Dobczycach kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie z zapisami w salce parafialnej o godzinie 14:00.
 9. Dnia 15 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje. Bliższe informacje znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom sprzątającym w tym tygodniu naszą świątynię na przyszły tydzień powierzam tę troskę rodzinom:
  • Lis 24,
  • Sowa 288,
  • Murzyn 145,
  • Szwacki 145a,
  • Murzyn –Jamróz 225,
  • Aleksandrowicz 284,
  • Piotrowicz 254,
  • Piotrowicz 766

Opublikowano przez w dniu 21 listopada 2021 w Ogłoszenia parafialne