WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obejmujemy modlitwą prześladowanych chrześcijan na całym świecie. Nie ma dziś kontynentu, gdzie wierzący nie byli by prześladowani. Z bólem musimy to zaznaczyć, że robią to nie tylko islamiści, ale i ci, co mają pełne usta haseł o sprawiedliwości, godności człowieka czy praworządności.
 2. Przez cały listopad nawiedzajmy cmentarze, zyskujmy odpusty i ofiarujmy je za zmarłych.
 3. W środę wspominać będziemy świętą Elżbietę Węgierską, zakonnicę, która po śmierci męża najpierw poświęciła się wychowaniu dzieci, a po wypełnieniu swego rodzinnego powołania wstąpiła do klasztoru, gdzie oddała swe życie modlitwie i niezwykłemu miłosierdziu wobec ubogich.
 4. W czwartek uczcimy  błogosławioną Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc, gromadzących w swych szeregach tysiące młodych ludzi (wśród nich byli Kuba Błaszczykowski, Agnieszka Radwańska i wielu innych).
 5. W sobotę modlimy się pod przewodnictwem świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana i karmelitę, powstańca styczniowego, niezwykłego spowiednika.
 6. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujmy wszystkim przygotowującym i biorącym udział w naszym odpuście. Przedstawicielom wszystkich wiosek, którzy wraz ze swoimi sołtysami przez dwa dni troszczyli się o porządek wokół kościoła i plebanii. Panu Piotrowi Kowalowi za naprawienie drogi wokół naszej świątyni, osobom pomagającym w pracach na plebanii, pani Katarzynie Gaweł za dekorację. Dziękujemy za zimowe zabezpieczenie naszych ławek sprzed kościoła mieszkańcom Wierzbanowej.
  Panu Jerzemu Muta za pomoc w instalacjach elektrycznych naszej świątyni.  Dziękujmy paniom z naszego koła gospodyń za rogaliki świętego Marcina, panu Bednarczykowi i panu Jaskowi, strażom pożarnym, paniom z feretronami, dzieciom z poduszkami i oczywiście naszym ministrantom, których ilość i zaangażowanie budzi podziw i zazdrość u księży proboszczów innych parafii.  Słowa wielkiej pochwały odnoszą się także do naszej scholi dziecięcej.
  Dziękuję rodzicom za to, że dbają, wspierają i dopingują swe pociechy.
 7. Gorąco dziękuję druhom strażakom z Wierzbanowej za wyczyszczenie rynien w naszej świątyni i dzwonnicy, rodzinom sprzątającym naszą świątynię.
  Serdeczne też podziękowania za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii, a szczególnie ofiary złożone na instalację grzewczą państwu Teresie i Jackowi Węglarz i Agnieszce i Krzysztofowi Murzyn z Gorzkowa. Bóg zapłać.
 8. Dnia 15 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Bliższe informacje na plakatach oraz stronie internetowej.
 9. Bardzo gorąco dziękujemy parafianom również za dekoracje flagami biało-czerwonymi swoich domów w dniu niepodległości, a co za tym idzie w dniu  Odpustu. W tych czaszach to ogromnie ważna rzecz, by tylko Biało-czerwona i Biały Orzeł jednoczyły prawdziwych Polaków. Wszak innej flagi i innego godła  MY POLACY nie mamy i nigdy mieć nie będziemy. A gdy postawimy wśród nich krzyż i wizerunek Jasnogórskiej Pani, wtedy nic i nikt nas nie przemoże. To nam historia przez lata pokazała. Niech więc
  3 MAJ i 11 LISTOPAD
  będą wyjątkowymi dniami w naszych sercach i sercach naszych dzieci.
 10. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będziemy zbierać na kolejną operację i rehabilitację Kubę Mistarza z Wierzbanowej.
 11. Na przyszły tydzień do troski o czystość w naszej świątyni prosimy Rodziny spod numeru 323:
  • Burkat,
  • Radziwiński,
  • Murzyn,
  • Ciastoń,
  • Murzyn,
  • Rzońca,
  • Borowiec.

W środę zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania na godzinę 17:00 na Mszę Świętą, nabożeństwo i krótkie spotkanie.

Opublikowano przez w dniu 14 listopada 2021 w Ogłoszenia, Ogłoszenia parafialne