WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Jutrzejsza Uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.
  • Msze święte w naszej świątyni o godzinie 7:00, 9:00 i 11:00;
  • po południu o godzinie 14:00 nieszpory za zmarłych i po nich procesja żałobna na cmentarz z różańcem wspominkowym ze stacjami w różnych punktach cmentarza;
  • po zakończeniu procesji około 15:00 przy kaplicy cmentarnej Msza święta za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu;
  • wieczorem o godzinie 19:00 różaniec za zmarłych prowadzony tradycyjnie przez młodzież naszej parafii. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii – i nie tylko młodzież – do tej wieczornej świątecznej modlitwy;
  • w te świąteczne dni przedstawiciele naszych wsi będą kwestować na utrzymanie naszego cmentarza. Sami wiecie państwo, jak wygląda dziś sprawa wywózki śmieci. Jeśli możecie, to prosimy o pomoc, żeby ten cmentarz był miejscem pięknym i godnym.
 2. We wtorek 2 listopada Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte w naszej świątyni o godzinie 7:00, 9:00 i 17:00.
 3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny. To wielki dar dla dusz cierpiący w czyśćcu. Można go uzyskać po spełnieniu następujących warunków:
  • pobożne nawiedzenie cmentarza;
  • odmówienie modlitwy za zmarłych;
  • należy być w stanie łaski uświęcającej;
  • przyjąć Komunię Świętą;
  • pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża;
  • wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
   Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Przez te dni podczas Mszy świętych parafialnych modlić się będziemy za wszystkich zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych, a w pierwszy czwartek Msza święta wieczorna będzie odprawiona w ich intencji.
 4. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godziny 16:00. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam wszystkie róże różańcowe na wspólny dziesiątek różańcowy i zmiankę tajemnic.
  W tym dniu uczcimy świętego Karola Boromeusza biskupa, gorliwego duszpasterza.
 5. W pierwszy piątek zaś miesiąca spowiedź od 16:00 i nabożeństwo wynagradzające ku czci Serca Pana Jezusa.
 6. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 Msza święta ze szczególnym udziałem naszych dzieci. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami klas III (komunijnych).
 7. Z naszych spraw gospodarczych:
  • w minionym tygodniu udało się nam zakończyć prace przy instalacji ogrzewającej naszą świątynię. Po dokonaniu niezbędnych uzgodnień, zainstalowane zostały 4 urządzenia grzewcze. Będziemy testować, czy to wystarczy. Jeśli będzie potrzeba, istnieje możliwość zainstalowania następnych.
  • Na teraz na tyle nas było stać. Bardzo gorąco dziękuję za wszelkie ofiary a szczególnie państwu Annie i Stanisławowi Rokosz z Wierzbanowej, państwu Annie i Marcinowi Kus za ufundowanie dwóch urządzeń grzewczych. Panu Czesławowi Bednarczykowi i jego pracownikom za wykonanie prac ziemnych z tym związanych, druhom strażakom z wiśniowej za pomoc w uporządkowaniu elementów poprzedniego ogrzewania.
  • Trwają prace remontowe w naszej plebanii. Dziękuję panom Pawłowi Dominikowi i Rafałowi Sambor za pomoc w tych pracach.
  • Gorące podziękowania panu Andrzejowi za pomoc w przygotowaniu nas do zimy
 8. Serdeczne „Bóg zapłać” jednej rodzinie za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Dziękuję za pomoc w tych pracach w tym tygodniu rodzinie Tomera.
  Na przyszły tydzień proszę rodziny:
  • Rybak 497,
  • Lechwar 640,
  • Dróżdż 560,
  • Lechwar 415,
  • Tomera 762,
  • Obuchowicz 236,
  • Kowal 445,
  • Bubula 447.

W środę 03.11.2021 zapraszamy młodzież klas ósmych na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania. O godzinie 17:00 Msza święta, a następnie spotkanie w kościele.

Opublikowano przez w dniu 31 października 2021 w Ogłoszenia parafialne