WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godzinie 17:00.
 2. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe.
  • Pamiętajmy o trosce o groby naszych bliskich nie tylko z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały rok. Zadbany grób to znak naszej wiary i szacunku do tych co odeszli przed nami.
  • Służba cmentarna ma obowiązek troski o czystość na głównych alejach cmentarza. Bardzo prosimy by o najbliższe otoczenie między grobami troszczyli się bliscy zmarłych. Unikniemy kłopotów związanych z zabrudzeniem umytych i przygotowanych nagrobków.
  • Na cmentarzu do worków wkładamy szkło i plastik. Trawę zostawiamy obok worków.   
 3. Jutro przypada wspomnienie świętego Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
 4. W środę zaś świętego Jana z Kęt, prezbitera, profesora Akademii Krakowskiej, patrona profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich. Zasłynął z ogromnej troski o drugiego człowieka i udzielanej pomocy potrzebującym.
 5. W piątek 22 października wspominamy w Kościele świętego Jana Pawła II oraz sługę Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
 6. W tym tygodniu odbyło się spotkanie z Radą Parafialną. To co udało się nam zrealizować na dziś:
  • Oficjalna informacja kościoła o śmierci naszego parafianina. Tzn. po zgłoszeniu zmarłego w tym dniu o godzinie 15:00 (w godzinę śmierci Chrystusa) przez chwilę będzie bił dzwon z naszej dzwonnicy. Kiedy usłyszymy jego dźwięk, niech każdy w duchu odmówi modlitwę „wieczny odpoczynek”. Jesteśmy parafialną wspólnotą – pomagajmy sobie nawzajem i w tym przejściu do wieczności. Każdemu z nas to „wieczny odpoczynek” odmówione przez innych może się stać nieocenionym darem. Żeby coś jednak dostać trzeba najpierw dać.
  • Ponieważ mamy nową drogę procesyjną po cmentarzu, musimy ją chronić przed zniszczeniem. Dlatego wszelkie wjazdy samochodem na teren cmentarza należy zgłosić u p. Krzysztofa lub na plebanii. Opłata z tego tytułu (w kwocie 50 zł) będzie służyć na renowację alejek naszego cmentarza.
  • Jak zauważyliście, rozpoczęliśmy instalowanie nowego ogrzewania naszej świątyni. Przepraszamy za czasowe niedogodności z tym związane.
  • Bardzo gorąco dziękujemy za tą waszą troskę o naszą świątynię (sprzątanie i ubiór). By ułatwić tę pracę wraz z radą powiększyliśmy rejony do sprzątania naszej świątyni do 8 rodzin. Sprzątanie pójdzie szybciej, będzie też można odkurzyć piękne figurki na ołtarzach, zwłaszcza, gdy przybędą przedstawiciele młodszego pokolenia.
 7. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu rodzinom, które przybyły. Na przyszły tydzień proszę rodziny:
  • Cygan 619,
  • Murzyn 739,
  • Tokarz 638,
  • Murzyn 611,
  • Leśniak 630,
  • Lenart 633,
  • Kuźma 722,
  • Bierowiec 510.

W środę zapraszamy na różaniec, Mszę Świętą oraz krótkie spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

W sobotę o godzinie 20:00 wieczór adoracji. Zapraszamy na chwilę wyciszenia i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Opublikowano przez w dniu 17 października 2021 w Ogłoszenia parafialne