WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godzinie 17:00. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 3. W środę będziemy wspominać błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera, kapucyna, założyciela wielu zgromadzeń bezhabitowych.
 4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  W intencji naszych nauczycieli czynnych i emerytowanych odprawimy Mszę świętą w naszym kościele w środę po różańcu. Polecać będziemy także wszystkich zmarłych nauczycieli. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek będziemy się modlić ze świętą Teresą od Jezusa, dziewicą i doktorem Kościoła, reformatorką zakonu karmelitańskiego.
 6. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.  Z tej okazji w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11:00 w naszej modlitwie towarzyszyć nam będzie pan Jan Kowalczyk, śpiewak – tenor bliski sercu świętego Jana Pawła II, który wykonywał dla Niego i z Nim koncerty polskich pieśni na Watykanie – Castel Gandolfo i podczas wizyt papieskich w Polsce. Po Mszy świętej zaśpiewa kilka ulubionych pieśni naszego świętego papieża.
 7. W sobotę uczcimy świętą Jadwigę Śląską, żonę księcia Henryka Brodatego, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni o godzinie 15:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji pracowników hospicjum i ich podopiecznych.
 9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku w świątyni i w przedsionku znajdują się formularze wypominkowe. Prosimy o zaznaczenie, czy są to wypominki roczne czy jednorazowe. Jeśli roczne, to prosimy zaznaczyć godzinę, przed którą prosicie o modlitwę.
 10. Z naszych spraw gospodarczych w tym tygodniu udało się nam:
  • pomalować zewnętrzne szczyty naszej świątyni. Bardzo gorąco dziękuje zarówno za ofiarowanie potrzebnego sprzętu – zwyżki panu Marianowi Jaskowi jak również za dar ofiarowanej pracy panu Wojciechowi Bednarczykowi, panu Andrzejowi Bednarczykowi za przewóz podnośnika oraz panu Czesławowi Bednarczykowi za zakup lakieru.
  • trwają prace remontowe na naszej plebanii. Bardzo gorąco dziękuje panu Tadeuszowi Szynalowi za pomoc. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujmy za wszelką pomoc i ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom troszczącym się o czystość naszej świątyni w tym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tą troskę rodzinom:
  • Matusiak 707,
  • Muta 252,
  • Kuchnia 129,
  • Jach 299,
  • Pazdur 707.

Opublikowano przez w dniu 10 października 2021 w Ogłoszenia parafialne