WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:00.
  Jeśli ktoś nie może odmawiać go w świątyni we wspólnocie parafii i Kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.
 2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 9:00 Procesja Różańcowa do ołtarzy.
  Po południu nie ma różańca świętego, a Msza Święta wieczorna będzie celebrowana o godzinie 17:00.
 3. W poniedziałek uczcimy świętego Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela Zakonu Braci Mniejszych.
 4. We wtorek będziemy się modlić ze świętą Faustyną Kowalską, zakonnicą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczką, nazywaną Sekretarką Bożego miłosierdzia.
 5. W czwartek święto Matki Bożej Różańcowej – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa jest patronką wspólnot Żywego Różańca.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. To dzień wsparcia materialnego niezamożnych uczniów i studentów.
  Z naszych składek Kościół katolicki w Polsce tworzy stypendia dla młodych pragnących iść drogą wskazaną przez świętego Jana Pawła II.
  Dlatego w przyszłą niedzielę będziemy więc wspierać to piękne papieskie dzieło zbierając do puszek przed kościołem.
 7. Z naszych spraw gospodarczych:
  • w tym tygodniu udało nam się wymienić część okien w naszej plebanii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” firmie Triplast za dar tych okien;
  • zostały też wykonane stosowne uzgodnienia dotyczące ogrzewania naszej świątyni i szkicowe plany.
   Za wszelkie ofiary i pomoc serdeczne „Bóg zapłać”
 8. Bardzo gorąco dziękujemy rodzinom sprzątającym naszą świątynię w tym tygodniu Na przyszły prosimy o to rodziny:
  • Gaweł 418, 
  • Marcisz 282, 
  • Tokarz 556, 
  • Bała 582, 
  • Cygan 632.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta do scholi dziecięcej. Scholę prowadzi siostra Bernadetta. Spotkania w poniedziałki o godzinie 16:00 w kościele.

Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu do grup ministrantów i lektorów. Bliższe informacje u księdza Piotra.

Uczniów klas ósmych a także osoby starsze, które jeszcze nie przystąpiły do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę 06.10.2021 do kościoła. Godzina 17:00 – różaniec, Msza Święta a następnie krótkie spotkanie organizacyjne w kościele.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00 zapraszamy na krótką inscenizację z okazji Dnia Papieskiego. Przedstawienie pod kierunkiem siostry Bernadety w wykonaniu uczniów naszej szkoły odbędzie się w kościele bezpośrednio po Mszy Świętej.

Opublikowano przez w dniu 3 października 2021 w Ogłoszenia parafialne