WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.
  W tym dniu uczcimy świętego Wincentego a Paulo prezbitera, patrona dzieł. miłosierdzia.
 2. We wtorek modlić się będziemy wraz ze świętym Wacławem, męczennikiem, królem i patronem Czech, zginął za wiarę z rąk brata.
 3. W środę święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
 4. W czwartek zaś naszej modlitwie będzie przewodził święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński.
  Jest to dzień przed I piątkiem – spowiedź od 17:00.
 5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godzinie 17:00.
  • obok dorosłych zapraszam wszystkie dzieci, które na każdym różańcu będą zbierać naklejki zwane „nalepkami modlitewnej obecności”
  • po zakończonym różańcu dzieci mogą sobie pójść do swoich lekcji, a my rozpoczniemy Mszę świętą wieczorną. Proszę zwrócić sobie uwagę, że w październiku będzie to około 17:30.
  • na końcu października dzieci mające najwięcej nalepek wpiszą się do ZŁOTEJ KSIĘGI MAŁEGO PARAFIANINA, którą zakładamy. Matka Boża obiecała też wtedy przynieść małe niespodzianki dla dzieci, które z Nią będą się modlić.
 6. W pierwszy piątek spowiedź od godzinie 16:00.
  W tym dniu uczcimy świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła, karmelitankę, patronkę misji katolickich.
 7. W sobotę powierzymy się opiece Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
  • W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszam Członkinie Żywego Różańca (czyli Róż Różańcowych) na krótkie spotkanie w świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę Msza Święta „dla dzieci” wyjątkowo o godzinie 9:00. Po tej Mszy Świętej będzie Procesja Różańcowa do czterech ołtarzy. Dzieci I Komunijne zapraszają na tą Mszę Świętą swoje babcie.
 9. Z naszych spraw gospodarczych; bardzo dziękuję za dalsze porządkowanie starej dzwonnicy.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość obecnym rodzinom. W tym tygodniu powierzam tę troskę rodzinom:
  • Foszczka 233,
  • Murzyn 201,
  • Gawlik 211,
  • Irzyk 404,
  • Machna 318.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta do scholi dziecięcej. Scholę prowadzi siostra Bernadetta. Spotkania w poniedziałki o godzinie 16:00 w kościele.

Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu do grup ministrantów i lektorów. Bliższe informacje u księdza Piotra.

Koło Gospodyń Wiejskich z Wiśniowej zaprasza na festyn rodzinny dzisiaj od godziny 14:00 koło Gminnego Ośrodka Sportu i Kultury. W programie swojski poczęstunek, strefa dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, zabawa taneczna i punkt szczepień.

Opublikowano przez w dniu 25 września 2021 w Ogłoszenia parafialne