WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
 2. Jutro uczcimy pierwszych męczenników koreańskich z XVIII wieku – świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Paweł Chong  i  chrześcijańskich towarzyszy.
 3. We wtorek będziemy się modlić ze świętym Mateuszem, apostołem i ewangelistą.
 4. We czwartek wspomnienie świętego ojca Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi i udzielającym się w posłudze hospicyjnej.
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta do scholi dziecięcej, która wznowiła swoja działalność. Scholę prowadzi siostra Bernadetta. Spotkania w poniedziałki o 16:00 w kościele.
  Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu do grup ministrantów i lektorów. Spotkanie organizacyjne w piątek o 17:00.
 6. W sobotę 25.09.2021 o godzinie 20:00 kolejny wieczór adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na chwilę refleksji i modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11:00 Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej będzie obchodzić 60 – lecie swej działalności. Gratulujemy Jubileuszu i modlimy się o dobre owoce dalszej pracy i zaangażowania.
  Podczas tej Mszy Świętej będziemy się modlić za księdza Kanonika Wacława z okazji zbliżających się imienin.
 8. Żyjemy w czasach, kiedy i na naszej ziemi brakuje nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Potrzeba jest naszej nieustannej modlitwy by nie brakowało tych co udzielają sakramentów i głoszą „Dobrą Nowinę”.  Jedną z form tej tego wołania do Pana Boga jest zaproponowana specjalna koronka. Bliższe dane na folderach w przedsionku naszej świątyni.
 9. Komitet budowy dzwonnicy i kaplicy przedpogrzebowej przedstawia kwoty zebrane podczas zbiórki w dniu 15 sierpnia tego roku. Wpłaty darowizn wyniosły:
  • Wiśniowa 9450 zł
  • Wierzbanowa 3030 zł
  • Kobielnik 1750 zł
  • Poznachowice Dolne 1200 zł
   W sumie zebrano 15430 zł.
   Za wszystkie ofiary księża wraz z całym komitetem składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   Wszystkie prace rozpoczęte przez komitet zostały zakończone i rozliczone. Na koncie pozostała kwota 8675 zł. Kwota ta zostaje przekazana do dyspozycji parafii. Wraz z komitetem ustaliliśmy cel, na który zostanie przeznaczona.
   Komitet z dniem 16.09.2021 roku przekazał całą dokumentację do kancelarii parafialnej i z dniem tym został także rozwiązany.
   Ksiądz proboszcz składa serdeczne „Bóg zapłać” całemu komitetowi za włożony trud, czas i troskę o wspólne dobro jakim jest parafia.
  • Z całego serca dziękuję wszystkim ofiarodawcom, bo bez Was to wielkie dzieło nigdy by się nie dokonało. Głęboko ufam, iż każda rodzina naszej wspólnoty ma w tym swój udział.
  • Jedną z sugestii jaką pozostawił komitet księżom naszej parafii była propozycja by ofiarę w czasie Mszy Świętej zbierali kapłani. Co postaramy się od przyszłej niedzieli czynić.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom sprzątającym w tym tygodniu naszą świątynię. Wszystko się bardzo szybko zmienia, przepraszamy za błędy, które się przy wyznaczaniu zdarzają i prosimy o zgłaszanie uwag, to będziemy to poprawiać na przyszłość.
  Na ten tydzień prosimy o tą troskę rodziny:
  • Poranek 456,
  • Błaszczak 501,
  • Kalisz 253,
  • Sukta 213,
  • Tokarz 150.

Opublikowano przez w dniu 19 września 2021 w Ogłoszenia parafialne