WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Winien on wisieć w każdym chrześcijańskim domu. By uczcić ten najważniejszy znak naszej wiary tradycyjnie w naszej parafii dziś o godzinie 15:00 odprawimy Mszę Świętą przy nowym krzyżu na Księżej Górze. Wyjście jak co roku o godzinie 14:00 spod naszej świątyni.
 2. W poniedziałek uczcimy świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła z IV wieku chrześcijaństwa.
 3. W czwartek do naszej modlitwy będziemy przyzywać świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, gorliwych duszpasterzy i obrońców wiary.
 4. W piątek 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny. W tym dniu będziemy obchodzić kolejną rocznicę tragicznych wydarzeń wojennych w naszej wsi rocznicę pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika. Msza Święta na rozpoczęcie obchodów tych wydarzeń będzie celebrowana tradycyjnie na cmentarzu o godzinie 8:00. Po Mszy Świętej dalsza część obchodów – serdecznie zapraszamy. Nie zapomnijmy w tych dniach o nawiedzeniu cmentarza.
 5. W sobotę zaś PTTK „Lubomir” organizuje zlot śladami walk partyzanckich naszego rejonu, podczas którego na Suchej Polanie o godzinie 11:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji walczących i pomordowanych podczas II wojny światowej. Po Mszy Świętej przewidziana jest rekonstrukcja historyczna i inne atrakcje.
  W tym dniu święto patrona dzieci i młodzieży – świętego Stanisława Kostki.
 6. Gorące Bóg zapłać wszystkim obecnym za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu, w tym tygodniu powierzam tę troskę rodzinom:
  • Kowal 596,
  • Franiak 699,
  • Rokosz 753,
  • Pawlak 579,
  • Kowalczyk 744.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta do scholi dziecięcej, która wznawia swoją działalność. Scholę prowadzi siostra Bernadetta. Spotkania w poniedziałki o godzinie 16:00 w kościele.

Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu do grup ministrantów i lektorów. Spotkanie organizacyjne w piątek o godzinie 17:00  w kościele.

Gmina Wiśniowa organizuje AKCJĘ KRWIODAWSTWA, która odbędzie się w poniedziałek 13 września w budynku GOKiS w Wiśniowej w godzinach od 8:30 do 12:30.

Opublikowano przez w dniu 13 września 2021 w Ogłoszenia parafialne