WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Boskiej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
 2. Wychowanie religijne dzieci jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Jednym z takich elementów jest nauczenie dzieci prawdziwej modlitwy. Pomocą w tym może stać się Msza święta ze szczególnym udziałem dzieci. Dlatego raz w miesiącu w naszym kościele będziemy taką Mszę świętą celebrować. Pierwsza taka Msza Święta będzie za tydzień tzn. w przyszłą niedzielę na godzinę 11:00 – zapraszamy.
  Szczególne miejsce w tych Mszach będą miały dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
  Zapraszamy dzieci oczywiście wraz z rodzicami.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy również celebrować Mszę Świętą na Księżej Górze tradycyjnie o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy do tej naszej parafialnej pielgrzymki i modlitwy by uczcić źródło naszego zbawienia jakim jest Krzyż święty.
 4. Z naszych spraw gospodarczych w minioną sobotę grupa naszych parafian pod przewodnictwem panów sołtysów z Poznachowic i Wiśniowej zorganizowała sprzątanie wokół naszej świątyni i plebanii, gdzie m. in. przygotowała plac pod poszerzenie miejsc parkingowych przy plebanii. Z całego serca dziękuję każdej osobie, która tu przybyła i z taką gorliwością zatroszczyła się o piękno otoczenia naszej świątyni.
  Niech wam Pan Bóg wynagrodzi.
 5. Z serca płynące Bóg zapłać dla wszystkich sprzątających naszą świątynię w minionym tygodniu, a na przyszły tydzień powierzam tę troskę rodzinom:
  • Bajer 492,
  • Niedojadło 416,
  • Biela 472,
  • Kaczmarczyk 412,
  • Rokosz 370

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta do scholi dziecięcej, która wznawia swoją działalność. Scholę prowadzi siostra Bernadetta. Spotkania w poniedziałki o godzinie 16:00 w kościele.

Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców pragnących służyć przy ołtarzu do grup ministrantów i lektorów. Pierwsze spotkanie w tym nowym roku szkolnym w poniedziałek o godzinie 18:00 w kościele.

Organizatorzy Festiwalu Sportowego im. Kazimierza Bubuli serdecznie zapraszają do udziału w licznych imprezach. Dziś o godzinie 14:00 odbędzie się Wiśniowa Run czyli bieg na 5 kilometrów. O godz. 15:00 Masakrator, czyli bieg z przeszkodami dla dzieci. O godzinie 17:00 zawody na nartorolkach. Udział w zawodach jest bezpłatny. Imprezie towarzyszą również liczne atrakcje dla dzieci.

Opublikowano przez w dniu 5 września 2021 w Ogłoszenia parafialne