WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W dzisiejszą niedzielę tj. 29.08.2021 Mszą Świętą o godzinie 15:00 rozpoczęły się obchody Święta Plonów – Dożynki Gminne. Msza Święta była celebrowana na Placu Rajskim przez księdza Proboszcza Jacka Budzonia oraz księdza Proboszcza z parafii w Lipniku Janusza Widura.

W kazaniu ks. Jacek Budzoń nawiązał do obecnej sytuacji rolnika, który idąc z duchem czasu zachowuje w swoim sercu motto poprzednich pokoleń rolników, którzy: „żywią i bronią”. Wskazał na trudności z jakimi zmaga się dzisiejsza wieś ale także podkreślił piękno życia w tak urokliwych miejscach naszej Ojczyzny.

Na placu przed ołtarzem polowym Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały piękne wieńce dożynkowe, które po zakończonej Mszy Świętej zostały poświęcone aby następnie wziąć udział w konkursie.

Opublikowano przez w dniu 29 sierpnia 2021 w Relacja z wydarzeń