WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Dziś przeżywany w naszej wspólnocie Dożynki Gminne. Msza święta dziękczynna o godzinie 15:00. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to Msza święta będzie „na Placu Rajskim” przed dzwonnicą.
  • na prośbę Wojewody Małopolskiego podczas imprez plenerowych, podczas dożynek Urząd Gminy Wiśniowa organizuje plenerowy punkt szczepień przy GOKiS w godzinach od 14:00 do 19:00;
  • konieczny jest tylko dowód osobisty, nie potrzeba skierowań;
  • będzie dostępna szczepionka Pfizer;
  • można też zaszczepić dzieci od 12 roku życia w obecności rodzica.
 2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Te idee są ponad czasowe i na wskroś chrześcijańskie, dlatego nie wolno nam o nich zapominać.
 3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
 4. Dnia 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.
  Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i wszelkie potrzebne łaski dla dzieci, wychowawców, nauczycieli i rodziców, będzie celebrowana w naszym kościele o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy chętne dziewczęta ze Szkoły Podstawowej do udziału w scholce parafialnej. Próba scholki w najbliższy poniedziałek 30 sierpnia o godzinie 16:00.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o godzinie 18:00, spowiedź od godziny 17:00.
 7. Rodziców dzieci klas III zapraszamy na spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem dzieci do uroczystości I Komunii świętej 2 września w czwartek po Mszy św wieczornej.
 8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godziny 16:00. Będzie też możliwość spowiedzi po Mszy świętej wieczornej.
 9. W piątek będzie nam patronował święty Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.
 10. Z naszych spraw parafialnych:
  • w minionym tygodniu w porozumieniu z Waszymi przedstawicielami powołaliśmy tymczasową Radę Parafialną na okres jednego roku, do której weszli sołtysi naszych wiosek i przedstawiciele straży pożarnych. Po roku naszej pracy odbędą się wybory do Rady. Jeśli ktoś chciałby dołączyć sam od siebie proszę o zgłoszenie się do księdza proboszcza;
  • od września w każdy poniedziałek od godziny 18:00 do 19:30 będzie dodatkowo czynna kancelaria parafialna i w tym dniu dyżur będzie miał ksiądz proboszcz.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały naszą świątynię w minionym tygodniu. Na ten tydzień powierzam tę troskę rodzinom:
  • Murzyn 289,
  • Sumek147,
  • Szynal 446,
  • Bednarz 738,
  • Rokosz 808.

Opublikowano przez w dniu 28 sierpnia 2021 w Ogłoszenia parafialne