WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
 2. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
 3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
 4. W tym tygodniu uczcimy:
  • we wtorek św. Jacka, prezbitera, dominikanina – czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;
  • w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – teolog, mistyk, który został nazwany „wyrocznią Europy”;
  • w sobotę zaś św. Piusa X, papieża – troszczył się o szerzenie kultu Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.
 5. W dniu dzisiejszym komitet budowy kaplicy prowadzi zbiórkę na dokończenie dzieła pięknej drogi procesyjnej po naszym cmentarzu. A ponieważ już jesteśmy bardzo blisko zakończenia prac, bardzo zachęcam do wsparcia tego dzieła. Szczególnie proszę o to rodzimy, które mając swoje groby nie zdążyły wesprzeć tego naszego wspólnego parafialnego dzieła.
 6. Z naszych spraw gospodarczych: w tym tygodniu udało się nam:
  • dokonać drugiego etapu wymiany naszego nagłośnienia tym razem zrobiliśmy całkowicie nowe nagłośnienie zewnętrzne naszej świątyni. Został nam trzeci etap – wymiana głośników wewnątrz kościoła – ale one funkcjonują zupełnie nieźle. Z tym na razie się powstrzymamy;
  • rozpoczęliśmy też starania o remont naszych organów, które wymagających natychmiastowej pomocy. Po obejrzeniu ich fachowcy i konserwatorzy przygotowują zakres prac;
  • trwają też prace remontowe w naszej plebanii i kancelarii parafialnej Za wszystkie ofiary umożliwiające nasze prace składam serdeczne Bóg zapłać.
 7. Również bardzo gorąco dziękuję wszystkim parafianom, którzy pod przewodnictwem sołtysów wsi Wierzbanowa i Kobielnika zadbali o piękno otoczenia naszej świątyni i plebanii. Nie sposób wymienić wszystkich imiennie, ale każdemu z osobna serdeczne „Bóg zapłać” z obietnicą modlitwy za Was.
 8. Przy okazji pragnę poinformować, iż jako proboszcz parafii raz w tygodniu odprawiam Mszę św. za Was – wszystkich parafian. Nie zawsze jest ta Msza św. zapowiadana i nie zawsze jest odprawiana w naszej świątyni, ale co tydzień Panu Bogu wraz z waszymi intencjami jesteście przedstawiani.
 9. Dziękując za dar sprzątania naszej świątyni w minionym tygodniu wszystkim obecnym, proszę o dalszą opiekę nad czystością kościoła rodziny:
  • Urbanik 473,
  • Pietrzyk 5,
  • Hałas 602,
  • Pietrzyk 432
  • Dominik 540.

W przyszłą niedzielę 22.08.2021 na Mszy Świętej o godzinie 11:00 będziemy się modlić w intencji ks. Proboszcza Jacka obchodzącego swoje imieniny. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy oraz do modlitwy w tej intencji.

Opublikowano przez w dniu 15 sierpnia 2021 w Ogłoszenia parafialne