WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W minioną sobotę 07.08.2021 w Wierzbanowej odbyło się uroczyste poświęcenie wozów strażackich.

Uroczystość prowadził ks. Proboszcz naszej parafii ks. Jacek Budzoń. W kazaniu nawiązał do słów pieśni: Bogurodzica, w której nasi przodkowie wzywali wstawiennictwa Matki Bożej, a także świętego Floriana patrona strażaków. Ks. Proboszcz wskazał, że w tej uroczystości poświęcenia w Wierzbanowej zarówno strażacy jak i cała parafia i gmina włączamy się w ten hymn uwielbienia Maryi i świętego Floriana.

Gratulujemy druhom strażakom z Wierzbanowej, a także dziękujemy wszystkim zastępom Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy za ofiarną prace na rzecz drugiego człowieka.

Niech Pan Bóg błogosławi w życiu prywatnych, rodzinnym i zawodowym.

Opublikowano przez w dniu 8 sierpnia 2021 w Relacja z wydarzeń