WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dzisiejsza niedziela jest Pierwszym Międzynarodowym Dniem Dziadków i Osób Starszych ustanowionym przez papieża Franciszka. Pamiętajmy o naszych Dziadkach prosząc dla nich o zdrowie i uczucie wdzięczności w rodzinach. Dla zmarłych o dar życia wiecznego.

Dzisiaj również przeżywamy święto świętego Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 i 11:00 udamy się na parking obok kościoła a także pod cmentarz by pobłogosławić pojazdy i kierowców.

W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, w środę wspomnienie świętego Szarbela prezbitera, w czwartek wspomnienie świętej Marty, w sobotę wspomnienie świętego Ignacego Loyoli prezbitera.

Dziękujemy serdecznie rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Tokarz 720;
  • Tokarz 202;
  • Rokosz – Kowalska 444;
  • Rokosz 9;
  • Tokarz 806.

Bardzo sprawnie minął czas mojego zagospodarowania się pośród Was. Pragnę dziś bardzo podziękować wszystkim parafianom, którzy mi w tym pomogli poczynając od pani Basi, głównej organizatorki naszych prac na plebanii. Dołączyło się do Niej tak wielu parafian, którzy poświęcili czas, siły i pieniądze by wszystko nam się udało sprawnie zrealizować.

Dziękuję wiec za prace malarskie panu Wojciechowi i Grzegorzowi Bednarczykom, Jerzemu Żabie wraz z synem i Przemysławowi Kowalczykowi, za pracą z prądem panu Ryszardowi Chlipała, firmie Justa i panu Stanisławowi Twardosz za ofiarowanie okien, a panom Robertowi i Piotrowi Polak za ich ustawienie, panu Janowi Kus za działalność elektroniczną, panu Tomaszowi Jończyk za działalność parkietowo-konserwatorską, a także przedstawicielom naszych lektorów, którzy przez wiele godzin pomagali w codziennych pracach. Ogromna większość tych prac została wykonana w formie daru. Ogromne, ogromne Bóg zapłać!

Z naszych spraw gospodarczych:

  • zostały uporządkowane feretrony spod chóru naszej świątyni, za co gorąco dziękuję pani Dorocie Rokosz z rodziną i panu Stanisławowi Kowal za wykonanie stylowych półek. Pomysł został zaakceptowany przez panią konserwator.
  • komitet budowy kaplicy wykonujący obecnie alejkę na naszym cmentarzu zebrał na ten cel około 22 900 zł. Wszystkim ofiarodawcom w swoim i imieniu komitetu serdeczne Bóg zapłać. Kochani, piękno cmentarza to nasze wspólne dobro i świadectwo o nas Wiśniowianach. Ufamy wraz z działającym komitetem, iż każdy, kto ma zmarłego na tym cmentarzu dołoży swój wdowi grosz, by prace te mogły być jak najszybciej skończone. Z serca składam serdeczne Bóg zapłać.

Opublikowano przez w dniu 25 lipca 2021 w Ogłoszenia parafialne