WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W miesiącach letnich nasza parafia gości wielu turystów, którzy przyjeżdżają, by w pięknej scenerii Beskidu Wyspowego wypocząć i nabrać sił. Wszystkich gości ciepło i serdecznie witamy. Niech Matka Boża Wiśniowska otacza wszystkich płaszczem macierzyńskiej opieki.

W tym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek święto świętej Marii Magdaleny, w piątek święto świętej Brygidy zakonnicy – patronki Europy, w sobotę wspomnienie świętej Kingi dziewicy.

W sobotę o godzinie 20:00 wieczór adoracji Najświętszego Sakramentu, serdecznie zapraszamy na chwilę wyciszenia i modlitwy.

W przyszłą niedzielę czcimy świętego Jakuba i świętego Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 i po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów zgromadzonych wokół kościoła, a także na parkingu pod cmentarzem. Zachęcamy by kierowcy w tym momencie błogosławieństwa zgromadzili się przy swoich pojazdach i w miarę możliwości wsparli akcje: „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Uzyskane środki zostaną w całości przekazane na zakup pojazdów misyjnych.

Przyszła niedziela będzie również Pierwszym Międzynarodowym Dniem Dziadków i Osób Starszych ustanowionym przez papieża Franciszka. Pamiętajmy o naszych Dziadkach prosząc dla nich o zdrowie i uczucie wdzięczności w rodzinach. Dla zmarłych o dar życia wiecznego.

Dziś przed kościołem Komitet Budowy zbiera środki na dokończenie remontu alejki na cmentarzu. Pamiętamy, że cmentarz to miejsce, które jest wyrazem naszej pamięci i szacunku dla przodków, naszych bliskich zmarłych. Jest to miejsce, które nas łączy, nie tylko w doczesności, ale przede wszystkim w wieczności.

20 lipca czyli we wtorek przed Strażnicą w Wiśniowej w mobilnym punkcie diagnostycznym, będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Bliższe informacje na plakatach.

Dziękujemy serdecznie rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Dudek 714;
  • Mróz 636;
  • Mróz 327;
  • Kus 168;
  • Murzyn 229.

Opublikowano przez w dniu 19 lipca 2021 w Ogłoszenia parafialne