WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W miesiącu czerwcu oddajemy szczególną cześć Sercu Jezusa Chrystusa. W uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa prosiliśmy o dar miłości i miłosierdzia dla każdego z nas.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w czwartek świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W piątek na Mszy Świętej o godzinie 17:00 ksiądz biskup Janusz Mastalski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Wszystkich przystępujących do tego sakramentu otaczamy szczególną modlitwą. Od poniedziałku młodzież rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do tego momentu.

W ostatnim tygodniu przeżyliśmy piękne uroczystości oktawy Bożego Ciała. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia procesji Eucharystycznych. Paniom niosącym feretrony, straży pożarnej, służbie liturgicznej, naszym siostrom zakonnym. W sposób szczególny dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Ilość osób, zaangażowanie, ilość kwiatów, jakie były sypane świadczą o naszej wierze i przywiązaniu do tradycji. Dziękujemy wszystkim matkom, które przyniosły czy przyprowadziły swoje dzieci na zakończenie oktawy, by prosić dla nich o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Serdecznie dziękujemy rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. A na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Murzyn 268;
  • Głowacki 530;
  • Szymoniak 531;
  • Murzyn 183;
  • Dudek 228.

Opublikowano przez w dniu 12 czerwca 2021 w Ogłoszenia parafialne