WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Pragniemy złożyć serdeczne i gorące podziękowania. Dziękujemy Panu Bogu za dar jedności, pracowitości, którymi dotknął nasze serca i poprowadził tę budowę. Wszyscy możemy zobaczyć jak wiele możemy osiągnąć, kiedy jesteśmy, jak mówi Pismo Święte: jednego ducha i jednego serca.

Bardzo serdecznie dziękujemy księdzu Biskupowi za obecność, prowadzenie modlitwy i poświęcenie dzwonnicy i kaplicy. Wyrażamy głęboką wdzięczność, że pośród jakże wielu obowiązków znalazł dla nas czas, by tutaj przybyć.

Bardzo serdecznie dziękujemy Komitetowi Budowy. Chyba nikt z nas nie jest świadomy tego, jak wiele czasu pochłonęły, najpierw konsultacje społeczne, wybór projektu, wykonawców, dostawców. Jak wiele czasu, sił, poświęcenia, wymagało to dzieło, które przecież będzie służyć wszystkim parafianom.

Wreszcie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tych dwóch obiektów. Wierzymy, że każdy na miarę swoich możliwości wniósł swoją cegiełkę, w nasze wspólne dzieło.

Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia uroczystości poświęcenia.  

Dziękujemy profesorowi Czesławowi Dźwigajowi za ufundowanie i wykonanie figury, która zdobi ścianę główną kaplicy.

Na ręce sołtysów z Wierzbanowej i Wiśniowej składamy podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w sprzątaniu terenu wokół kościoła, plebanii i parku.

Na ręce sołtysów z Kobielnika i Poznachowic Dolnych składamy podziękowania wszystkim, którzy uprzątnęli teren wokół kaplicy.

Straży Pożarnej z Poznachowic dziękujemy za umycie kostki brukowej wokół kaplicy. Pompy ukazały swoją moc odsłaniając piękno tych miejsc.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie dni, często w deszczu i nieprzyjaznej temperaturze sprzątali teren wokół kościoła i kaplicy.

Dziękujemy Straży Pożarnej z Wiśniowej na czele z Komendantem panem Stanisławem Jaskiem za zabezpieczenie terenu, drogi procesji, asystę, pracę przy namiotach.

Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wiśniowej za życzliwe wypożyczenie namiotów i wszelką pomoc.

Dziękujemy Orkiestrze Dętej pod batutą pana Józefa Manieckiego za oprawę muzyczną, która uskrzydla i podnosi na duchu.

Dziękujemy Kołu Gospodyń z Wiśniowej za słodkie wypieki. Panie Gospodynie jak zwykle wskazują najlepszą drogę do naszych serc.

Dziękujemy Paniom, które pomagały w przygotowaniu poczęstunku dla naszych gości.

Dziękujemy Państwu Lenart za produkty, z których przygotowano przyjęcie dla zaproszonych gości.

Dziękujemy dzieciom komunijnych, ich rodzicom, dzieciom sypiącym kwiaty, paniom niosącym feletrony, pocztom sztandarowym.

Dziękujemy panu Józefowi Kośmidrowi za oprawę fotograficzną. Dziękujemy, że towarzyszy nam na każdej uroczystości w ciągu roku.

Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Panu Organiście Siostrom Zakonny za troskę o każdy szczegół dzisiejszej uroczystości.

Dziękujemy księżom Rodakom i księdzu Dziekanowi za obecność.

Bóg zapłać wszystkim za obecność, wspólną modlitwę, każde życzliwe słowo. Dzisiejsza uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby zabrakło kogokolwiek z nas. Razem stanowimy parafię jednego serca i jednego ducha.

Bóg zapłać. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.

Opublikowano przez w dniu 2 czerwca 2021 w Ogłoszenia, Relacja z wydarzeń