WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W dniu dzisiejszym Kościół Święty ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Pamiętajmy o tym, że ilekroć pobożnie czynimy znak krzyża, zawsze oddajemy cześć Bogu jednemu w Trójcy Świętej.

Dziś również uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wiśniowskiej, suma odpustowa pod przewodnictwem księdza Biskupa Roberta Chrząszcza o godzinie 11:00, po której procesja Eucharystyczna a następnie poświęcenie dzwonnicy i kaplicy przedpogrzebowej.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy Świętej procesja Eucharystyczna.

W tym tygodniu, w poniedziałek, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie świętego Justyna męczennika – dzień dziecka, w którym modlimy się za wszystkie dzieci, by w swoich rodzinach zawsze znajdywały jak najlepszy przykład życia, w czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

Z Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy na drogi naszej parafii, po Mszy Świętej o godzinie 9:00. Wzorem lat ubiegłych prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy, a małe dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, orkiestrę by prowadziła naszą procesję. Prosimy Ochotnicze Straże Pożarne o udział w uroczystości, a także o zabezpieczenie drogi procesji.

W oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne będą po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 11:00.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w te ostatnie dni uporządkowali teren wokół kościoła i plebanii, przygotowując naszą świątynie na dzisiejszą uroczystość.

Serdecznie dziękujemy rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. A na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Lenart 275,
  • Turecki 18,
  • Kus/Sambor 12,
  • Dragosz 366,
  • Jasek 684.

Opublikowano przez w dniu 29 maja 2021 w Ogłoszenia parafialne