WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dzisiejsza Uroczystość, nazywana w tradycji polskiej Zielonymi Świętami, kończy Okres Wielkanocny. Chrystus Pan dokonawszy dzieła odkupienia, zasiadł po prawicy Ojca w niebie, a na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zesłał Ducha Świętego. Kościół modli się, aby Duch Święty doprowadził nas do całej prawdy. W poniedziałek w drugi Dzień Zielonych Świąt, święto Matki Bożej Matki Kościoła, dodatkowa Msza Święta o godzinie 9:00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą czcimy w obrazie Pani Wiśniowskiej. W tym roku odpust będzie wyjątkowy, ponieważ Mszę Odpustową o godzinie 11:00 odprawi ksiądz Biskup Robert Chrząszcz. Po Mszy Świętej ksiądz Biskup wraz z asystą i wszystkimi chętnymi przejdzie do dzwonnicy, gdzie poświęci dzwonnicę i kaplicę przedpogrzebową. Pragniemy serdecznie zaprosić na tę uroczystość, jednocześnie apelując o zachowanie obostrzeń, które na ten dzień będą obowiązywać. Nałożone limity obowiązują wewnątrz kościoła, natomiast wokół kościoła możemy już gromadzić się bez ograniczeń.

W tym tygodniu w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie świętego Filipa Nereusza, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej.  

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w te ostatnie dni uporządkowali teren wokół kościoła i plebanii, wykosili trawę.

Serdecznie dziękujemy rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. A na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Murzyn 212,
  • Jasek 160,
  • Furman 21,
  • Murzyn 489,
  • Hebda 194,
  • Warmuz 218,
  • Lenart 430,
  • Nowak 687,
  • Warmuz 616,
  • Warmuz 185.

Opublikowano przez w dniu 24 maja 2021 w Ogłoszenia parafialne