WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


„Pan wśród radości wstępuje do nieba”. Śpiewa w dniu dzisiejszym Kościół Święty. Pan Jezus dokonawszy dzieła odkupienia opuszcza ziemię i wstępuje do nieba, by zasiąść po prawicy Ojca i przygotować nam mieszkanie. Apostołów zaś przygotowuje na przyjście Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, uroczystość, która kończy okres Wielkanocny. Za dwa tygodnie w niedzielę, ostatnią niedzielę maja, obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą czcimy w obrazie Pani Wiśniowskiej. W tym roku odpust wyjątkowy, ponieważ Mszę Odpustową o godzinie 11:00 odprawi ksiądz Biskup Robert Chrząszcz. Po Mszy Świętej ksiądz Biskup poświęci dzwonnicę i kaplicę przedpogrzebową. Już dziś pragniemy serdecznie zaprosić na tę uroczystość, jednocześnie apelując o zachowanie obostrzeń, które na ten dzień będą obowiązywać.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że dzisiaj przed kościołem zbiórka na dokończenie prac przy kaplicy. Apelujemy, aby w miarę możliwości wesprzeć tę zbiórkę, i by można było już szczęśliwie zakończyć to wspólne dzieło.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Rokoszowi z Wierzbanowej za przygotowanie krzyża, panu Janowi Kowalowi za transport. Krzyż ten będzie wykorzystywany podczas nabożeństw na zewnątrz kościoła.

Serdecznie dziękujemy rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Państwu Rokosz i Konieczny dziękujemy za uporządkowanie terenu wokół kościoła. A na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Górka – Gil 419,
  • Kowalczyk 358,
  • Rokosz 387,
  • Szczechowicz 691,
  • Kowalik 518.

Opublikowano przez w dniu 16 maja 2021 w Ogłoszenia parafialne