WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W pierwszych dniach majowych, wraz z całym Kościołem w naszej Ojczyźnie, dziękujemy Panu Bogu za wielki dar, jakim jest cudowny obraz Matki Bożej Królowej Polski. Przed wielu laty Maryja została nam dana jako pomoc i obrona dla całego Narodu. Szczególnie w momentach trudnych była naszą Wspomożycielką i Orędowniczką. W miesiącu maju na nabożeństwach majowych wypraszamy Jej Macierzyńskiej opieki. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej, czyli o godzinie 18:30, a w święta i niedzielę przed Mszą, czyli o godzinie 17:30.

Dzisiaj dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a także dzień Polonii i Polaków mieszkających poza granicami Polski. Pamiętajmy o wywieszeniu naszej flagi.

Jutro to jest w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. W naszym kościele Msze Święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

We wtorek wspomnienie świętego Floriana, Ochotnicze Straże Pożarne z naszej parafii czczą swojego patrona.

W środę wspomnienie świętego Stanisława Kazimierczyka, w czwartek święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba, w sobotę uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i głównego patrona naszej Archidiecezji. Główne uroczystości w kościele na Skałce w Krakowie.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. W piątek pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17:00 spowiedź.

Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom Dzieci Komunijnych, które w darze ołtarza złożyły ofiarę przeznaczoną na dalszy remont instalacji nagłaśniającej naszego kościoła.

Trzeciego maja, czyli w poniedziałek o godzinie 19:00, a także w każdy czwartek maja o godzinie 20:00 Orkiestra Dęta serdecznie zaprasza na majówkę przy kapliczce obok Domu Kultury.

Dziękujemy rodzicom dzieci Komunijnych za posprzątanie naszego kościoła, a na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Klemensiewicz 99;
  • Szpilka 688;
  • Bednarczyk 760;
  • Bednarczyk 106;
  • Kosałka 700.

Opublikowano przez w dniu 1 maja 2021 w Ogłoszenia parafialne