WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Pełni wielkanocnej radości, włączamy się w modlitwę uwielbienia Boga za dzieło odkupienia człowieka. Modlitwie tej przewodniczy Matka Boża, którą w miesiącu maju szczególnie czcimy w nabożeństwach majowych. Już od piątku gromadząc się w świątyniach, przy kapliczkach przydrożnych, a także w naszych domach śpiewamy litanię Loretańską. W piątek pierwsze nabożeństwo majowe po Mszy Świętej wieczornej. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta przed Mszą, czyli o godzinie 17:30.

Dzisiaj święto świętego Marka Ewangelisty. Nasz Arcybiskup Marek Jędraszewki czci swojego patrona. Pamiętamy w modlitwie o księdzu biskupie obchodzącym dziś swoje imieniny.

W tym tygodniu wspominamy: w czwartek święto świętej Katarzyny ze Sieny, w piątek pierwsze nabożeństwo majowe, w sobotę wspomnienie świętego Józefa rzemieślnika – święto ludzi pracy.

W przyszłą sobotę i niedzielę w naszym kościele uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na ograniczenia epidemiczne Uroczystość w mniejszych grupach będzie sprawowana na kilku Mszach Świętych.

Serdeczne: „Bóg zapłać” rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie kościoła w minioną sobotę, w tym tygodniu w poniedziałek popołudniu rodzice dzieci komunijnych podejmują się trudu sprzątania i przygotowania kościoła do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Opublikowano przez w dniu 24 kwietnia 2021 w Ogłoszenia parafialne