WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W dniu dzisiejszym przypada ostatni dzień Oktawy Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego – Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tradycji Kościoła była to niedziela, w której wyraźnie zaznaczano obecność ochrzczonych w Wigilię Paschalną. Stąd też nazwa niedziela biała. Na skutek rozwijającego się kultu Miłosierdzia Bożego, zaczęto drugą Niedzielę Wielkanocną nazywać Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Papież Jan Paweł II przychylając się do prośby Episkopatu Polski zezwolił na używanie nazwy: Niedziela Miłosierdzia Bożego. W ten sposób stało się zadość prośbom Pana Jezusa skierowanym do Siostry Faustyny. Kult miłosierdzia Bożego jest znakiem naszych czasów. Główne uroczystości w Krakowskich Łagiewnikach.

Niestety nadal jesteśmy zobowiązani, by przypominać i prosić o uszanowanie nałożonych na nas ograniczeń co do liczby wiernych jednocześnie przebywających we wnętrzu kościoła. Limit na nas nałożony to 22 osoby. Nie ma limitu co do przebywania wokół kościoła, należy jedynie zachować odstęp 1,5 metra i maseczki. Zachęcamy pozostających w domach do łączności poprzez transmisje telewizyjne i internetowe. Komunia Święta będzie udzielana również poza Mszą Świętą w niedziele o godzinie 10:10 i 12:10.

Dnia 14 kwietnia 2021 roku obchodzić będziemy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu należy pamiętać o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz wywiesić flagę watykańską i państwową.

Przypominamy, że dzięki życzliwości straży pożarnej, w zakrystii jest znaczny zapas maseczek i płynu do dezynfekcji, które można zabierać.

Serdeczne: „Bóg zapłać” rodzinom z Wiśniowej za posprzątanie kościoła w minioną sobotę, a na ten tydzień prosimy rodzinę:

  • Jamka 775,
  • Kaczmarczyk 601,
  • Dybeł 151,
  • Jaśkowiec 189a,
  • Murzyn 568,
  • Kaczmarczyk 37,
  • Murzyn 128.

Opublikowano przez w dniu 10 kwietnia 2021 w Ogłoszenia parafialne