WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Rozpoczęliśmy Okres Wielkanocny. Po misterium Świętego Triduum, po cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy Zmartwychwstania, życie człowieka wygląda inaczej. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy!

Serdecznie dziękujemy za ten czas wspólnie przeżyty, czas Wielkiego Postu, Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dziękujemy tym, którzy te nabożeństwa prowadzili a więc panu Stanisławowi za prowadzenie drogi krzyżowej śpiewanej, siostrze Bernadetcie, naszej scholi. Dziękujemy Panu Markowi i siostrze Zofii za świąteczne dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także piękne dekoracje z kwiatów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy uporządkowali teren wokół kościoła na czas świąt. Dziękujemy Straży Pożarnej za ofiarne podjęcie czuwania przy Grobie Pańskim. Służbie Liturgicznej oraz panu Organiście za oprawę liturgiczną kolejnych uroczystości. Wreszcie dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wyrozumiałość dla naszych decyzji wobec narzuconych nam obostrzeń. Na długo pozostanie w pamięci widok marznących ludzi wobec niemal pustego kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia, główne uroczystości w Krakowskich Łagiewnikach.

W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na oktawę Wielkanocy.

Dzięki życzliwości Straży Pożarnej w zakrystii znajduje się znaczny zapas maseczek higienicznych i płynu do dezynfekcji, które można zabierać. Należy jedynie przynieść własne naczynie na płyn do dezynfekcji.

Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy kolejne rodziny według miejsca zamieszkania.

Opublikowano przez w dniu 5 kwietnia 2021 w Ogłoszenia parafialne