WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Niedziela Palmowa obchodzona jest w Kościele jako pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, przed swoją męką. Poświęcenie palm przed każdą Mszą świętą. Po południu, o godzinie 16:00 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i wieczorna Msza święta o godzinie 18:00.

W Wielkim Tygodniu obchodzimy tajemnice naszego zbawienia. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 22:00.

Wielki Piątek to dzień Męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godziny 7:00 i trwać będzie cały dzień.

Obrzędy adoracji Krzyża świętego, rozpoczną się o godzinie 18:00 i zakończą przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu.

Adoracja Pana Jezusa w grobie trwać będzie przez całą noc. Zapraszamy wszystkich do adoracji wspólnej lub prywatnej w ciszy. W piątek obowiązuje post ścisły, a ofiary złożone przy adoracji Krzyża świętego przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę przychodzimy do świątyni, by nawiedzić Grób Pański i poświęcić pokarmy. Nie zapomnijmy o szczególnym klimacie tego dnia.

Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godzinie 18:00 poświęceniem ognia i Paschału, a zakończą uroczystą Mszą świętą Wigilii Paschalnej. Uroczysta Msza święta rezurekcyjna w wielkanocny poranek rozpocznie się o godzinie 7:00.

Rodzinom z Wiśniowej „Bóg zapłać” serdeczne za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

 • Warmuz 267;
 • Dybel 31;
 • Marcisz 634;
 • Marcisz 137;
 • Murzyn 30;
 • Bednarz 547.

Od wczoraj obowiązują nowe zasady przebywania w kościele. W naszym kościele może przebywać jednocześnie tylko 20 osób. Z wielkim żalem ale też w duchu odpowiedzialności jesteśmy zobowiązani do apelu aby bezwzględnie dostosować się do tych obostrzeń. Konsekwencje niedostosowania się do tych wymagań będzie ponosić parafia. Można gromadzić się wokół kościoła zachowując odległość 1,5 metra i maseczki. Można łączyć się z nami poprzez internet na naszej stronie internetowej i serwis YouTube.

Ponadto:

 • wszystkie intencje Mszy świętych oraz nabożeństwa będą odbywać się normalnie o ustalonych wcześniej godzinach;
 • do spowiedzi można przystępować tak, jak do tej pory, zwracając jednak uwagę, by nie przekraczać limitu wiernych we wnętrzu kościoła;
 • w niedziele i święta Komunia Święta będzie udziela również na polu przy zakrystii;
 • w Niedzielę Palmową poświęcenie palm na początku każdej Mszy świętej wokół kościoła;
 • adoracja po liturgii Wielkiego Piątku będzie trwać przez całą noc i cały dzień Wielkiej Soboty, od godziny 20:00 w Wielki Piątek do godziny 2:00 po północy będzie można przystąpić do spowiedzi;
 • w Wielką Sobotę święcenie pokarmów będzie odbywać się wyłącznie wokół kościoła, niezależnie od pogody, będzie trwać od godziny 9:00 do godziny 13:00 co 30 minut, nie będzie wyjazdów do poszczególnych wiosek;
 • w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będzie można przystąpić do Komunii Świętej po Mszach świętych o godzinie 10:10 i o godzinie 12:10;
 • zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej, gdzie znajdziemy wszystkie ogłoszenia i nowe informacje;
 • zapewniamy o naszej modlitwie za wszystkich parafian aby te doświadczenia, które na nas spadły nie ostudziły wiary, ale jeszcze bardziej ukazały moc Pana Boga wobec naszej ludzkiej słabości;

Serdecznie dziękujemy pewnej rodzinie z Wiśniowej za zaangażowanie i naprawę naszego rzutnika. W ostatnią niedzielę mogliśmy doświadczyć, jak trudno jest prowadzić śpiew bez tej pomocy. Serdecznie dziękujemy.

Od dzisiaj, przy wejściach do kościoła, są ustawione automatyczne kropielnice, ufundowane przez pewną grupę naszych parafian. Są to urządzenia bezdotykowe, a przez to absolutnie bezpieczne. Wystarczy zbliżyć dłoń pod dozownik, aby otrzymać kilka kropel wody święconej. Serdecznie dziękujemy za ten zakup.

Opublikowano przez w dniu 27 marca 2021 w Ogłoszenia