WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w tradycji Kościoła niedzielą radości.

Kościół zachęca wszystkich wiernych do radości, aby podejmujący trud przemiany serc wytrwali w niełatwym codziennym wysiłku.

Po południu, o godzinie 15:00 Droga Krzyżowa, a następnie Gorzkie Żale i wieczorna Msza święta o godzinie 17:00.

Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w przyszłym tygodniu: chorych

w Wierzbanowej, Kobielniku i Poznachowcach w poniedziałek od godziny 14:00, a w Wiśniowej we wtorek od godziny 9:00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia przygotowane są wielkanocne baranki „Caritas” a ofiary przeznaczone są na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.

Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Rzepniewski 608;
  • Stroniarz 509;
  • Chlipała 608;
  • Chlipała 622;
  • Kowal 32;
  • Cienkosz 19.

W piątek, 19 marca, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy wszystkie dzieci, które przygotowały figurki świętego Józefa. Nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzicom i bliskim za wsparcie w przygotowaniu prac konkursowych. Gratulujemy talentów. Wyniki konkursu ukażą się na stronie internetowej naszej parafii.

Stowarzyszenie Hospicyjne: „Bądźmy razem” wraz z rodziną chorego Kubusia serdecznie dziękują za wielką ofiarność w ubiegłą niedzielę. Podczas kiermaszu na leczenie i rehabilitację Kubusia zebrano kwotę 8795zł i 25 euro.

W związku z otwarciem Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Wiśniowej aktualnie organizowany jest nabór do placówki. Placówka oferuje dzieciom w wieku 6-18 lat pomoc w nauce szkolnej, wsparcie psychologa lub logopedy, grupowe zajęcia edukacyjne, w tym kulinarne oraz gry i zabawy. Pełna dokumentacja znajduje się na stronie Gminy.

Opublikowano przez w dniu 14 marca 2021 w Ogłoszenia, Ogłoszenia parafialne