WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas Wielkiego Postu, przeżyli z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego, sprawowania sakramentu pojednania, dzieła miłosierdzia chrześcijańskiego a także organizowanie w tym czasie dni skupienia i nabożeństw pokutnych. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, podejmijmy także trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenia za nasze grzechy.

Po południu, o godzinie 15:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godzinie 16:00 Gorzkie Żale i wieczorna Msza święta o godzinie 17:00.
W czwartek święto święta Kazimierza, królewicza o godz. 16:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 7:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Spowiedź święta od godziny 16:00 i nabożeństwo Drogi Krzyżowej i wieczorna Msza święta, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej. O godzinie 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy świętej
W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rodzinom z Wiśniowej „Bóg zapłać” serdeczne za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Kus 33;
  • Radoń 23;
  • Kowalczyk 376;
  • Murzyn 93a;
  • Murzyn 93;
  • Kowal 297.

W przyszłą niedzielę, na placu przy kościele można nabyć ciasto i przetwory piekarnicze, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie małego Jakuba z Raciechowic dotkniętego ciężkim przypadkiem chłoniaka.

Przypominamy o Parafialnym Konkursie Plastycznym pod tytułem: „Święty Józefie, módl się za nami” Pierwsze prace pojawiły się już na bocznym ołtarzu. Gotowe prace można przynosić do siostry Bernadetty lub do zakrystii – do dnia 12 marca 2021 r. 

Na ołtarzu Miłosierdzia znajduje się puszka, do której składane ofiary są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

Opublikowano przez w dniu 27 lutego 2021 w Ogłoszenia parafialne