WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Tegoroczny karnawał dobiega końca. W naszej parafii wypada w dniu dzisiejszym pierwszy dzień czterdziestogodzinnego nabożeństwa

Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11:00 adoracja zakończy się uroczystymi Nieszporami o godzinie 16:30 a następnie wieczorna Msza święta o godzinie 17:00.

Jutro i we wtorek całodzienna adoracja po Mszy święta o godzinie 7:00 i zakończy się Nieszporami o godzinie 16:30 i wieczorna Msza święta. Wszystkich zapraszamy na chwilę czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Zgodnie ze zwyczajem, dziś rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii święta wielkanocnej.

Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W środę przypada Popielec, pierwszy dzień Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głowy popiołem jest zewnętrznym znakiem że wchodzimy na drogę nawrócenia i przemiany serc przez pokutę i modlitwę, jałmużnę i dobre uczynki.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a Msze święte będą o godzinie 7:00; 9:00 i 17:00.

W piątek po Mszy święta o godzinie 7:00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po południu o godzinie 16:00, a następnie Msza święta.

Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i wieczorną Mszę świętą zapraszamy rodziców i dzieci z klasy 3b. Dzieci na tym etapie przygotowania do Komunii święta otrzymają poświęcone książeczki.

O godzinie 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży Gimnazjum, szkół średnich i młodzieży starszej.

Przyszła niedziela jest pierwszą Niedzielą Wielkiego Postu. Po południu o godzinie 15:00 Droga Krzyżowa śpiewana, a o godzinie 16:00 Gorzkie Żale i o godzinie 17:00 wieczorna Msza święta.

Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

  • Jamróz 625;
  • Dominik 70;
  • Dominik 460;
  • Łętocha 654;
  • Murzyn 583;
  • Kurowski 577.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się najnowszy miesięcznik „Staś” skierowany do najmłodszych. W lutowym wydaniu znajdziemy wiele ciekawych artykułów a także ilustracji i zadań do wykonania dla dzieci.

Przypominamy o Parafialnym Konkursie Plastycznym pod tytułem: „Święty Józefie, módl się za nami” Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do klasy IV, choć zachęcamy również rodziców do wsparcia swoich pociech. Oczekujemy na prace przestrzenne, przedstawiające stojącą postać św. Józefa (nie rysunek). Gotowe prace można przynosić do s. Bernadetty lub do zakrystii – do dnia 12 marca 2021 roku. 

 W kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00 Droga Krzyżowa „z przewodnikiem”. Nabożeństwo w tradycyjnej formie śpiewanej. Serdecznie zapraszamy aby włączyć się w to nabożeństwo, które jest również bardzo charakterystyczne dla naszej parafii i stanowi cześć naszej historii. Pierwsza taka Droga Krzyżowa już w przyszłą niedzielę.

Podziękowanie rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru z Lipnika:

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom Niedzielnej zbiórki. Dziękujmy ks. Proboszczowi, Radzie Parafialnej, Sołtysom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej zbiórki. Dziękujemy Staży Pożarnej i mieszkańcom parafii Wiśniowa, którzy ofiarowali swoją pomoc podczas pożaru i tuż po nim.
Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za okazaną dobroć i serdeczność. To dotkliwe wydarzenie pokazało nam, że obecność ludzi, ich dobre słowo i wsparcie są bezcenne. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi wszelkimi łaskami.

W podziękowaniu za pomoc od rodziny Urbaniak będzie odprawiona Msza Święta w intencji parafian z parafii Wiśniowa 23.02.2021 o godzinie 6:30.

Opublikowano przez w dniu 13 lutego 2021 w Ogłoszenia parafialne