WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Już za kilka dni zamilknie w naszych świątyniach i w naszych domach śpiew kolęd i pastorałek. Są one wyrazem naszej pobożności i w sposób prosty wyrażają głębie chrześcijańskiej radości z tajemnicy Wcielenia Słowa Przedwiecznego. Są one także wielkim dorobkiem naszej kultury religijnej i literackiej. Niech te ostatnie dni będą okazją do uwielbienia Boga śpiewem naszych kolęd.

I dlatego w niedzielę dzisiejszą, ostatnią przed świętem Matki Bożej Gromnicznej, w miejsce kazania będzie adoracja żłóbka, czyli wspólne kolędowanie.

O godzinie 17:00 wieczorna Msza święta, a Nieszporów nie będzie.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego w naszej tradycji święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godzinie 7:00, 9:00 i 17:00. Po każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. W środę przypada wspomnienie świętego Błażeja i świętego Oskara. W czwartek o godzinie 16:00 godzina święta i okazja do spowiedzi świętej.

W piątek wspomnienie świętej Agaty i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej, a spowiedź święta od godziny 16:00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny będzie w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

Rodzinom z Wiśniowej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy rodziny z Granic:

  • Weszka;
  • Jasek;
  • Kaczmarczyk;
  • Murzyn;
  • Kaczmarczyk;
  • Cap;
  • Habieda.

Zakończyliśmy czas Mszy Świętych kolędowych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zrozumienie tej nowej sytuacji i udział w tych nabożeństwach. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i wynagrodzenie Pana Organisty i naszej Służby Liturgicznej. Modlimy się by te wydarzenia obnażające nasze słabości jednocześnie umocniły nas w wierze i jedności.

Drugiego lutego, czyli we wtorek, o godzinie 20:00 nasza schola zaśpiewa Akatyst czyli starożytny hymn ku czci Matki Bożej. Będzie to również chwila modlitwy za wszystkie osoby konsekrowane, szczególnie nasze siostry: Zofię, Teresę i Bernadettę, a  także ojców franciszkanów: Pawła i Wiesława.

W przyszłą niedzielę 07.02.2021 po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie poszkodowanych w niedawnym pożarze w Lipniku.

Za tydzień w czasopiśmie: NIEDZIELA z okazji Światowego Dnia Chorych ukaże się artykuł dotyczący Domowego Hospicjum z Wiśniowej i Stowarzyszenia: „Bądźmy razem”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy odśnieżaniu terenu wokół kościoła i na placu rajskim. To zadanie, które podjęli kosztuje wiele sił i czasu a służy nam wszystkim. Jednocześnie apelujemy o ostrożność szczególnie na schodach wokół dzwonnicy, które oblodzone stanowią duże zagrożenie.

Opublikowano przez w dniu 30 stycznia 2021 w Ogłoszenia parafialne