WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Obchodząc liturgiczne wspomnienie chrztu Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem naszego chrześcijańskiego i katolickiego życia.

W sakramencie tym każdy z nas otrzymał godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Prawie każdy z nas został ochrzczony w tej świątyni, wodą z chrzcielnicy znajdującej się obok ambony.

Przy tej okazji przypominamy, że w naszej parafii sakramentu chrztu świętego udziela się uroczyście: w drugie soboty miesiąca na Mszy świętej wieczornej i w ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godzinie 11:00.

Po południu, o godzinie 16:30, nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

Wszystkim za wspólne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia, za wspólną modlitwę i kolędowanie, a zwłaszcza za przygotowanie wystroju świątyni i szopki; a więc naszej siostrze przełożonej oraz panu Markowi, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Również serdeczne podziękowania i „Bóg zapłać” rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a ten tydzień prosimy:

 • Sambor 367;
 • Bajer 167;
 • Tomera 159;
 • Górka 69;
 • Murzyn 274;
 • Knapik 77.

Przypominamy, że ze względu na obostrzenia epidemiczne oraz sugestię księdza Biskupa w tym roku odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie nie będzie. Jeśli jednak ktoś miałby pragnienie poświęcić nowy dom, lub z innych względów chciałby zaprosić księdza na prywatne spotkanie może to uczynić wcześniej umawiając spotkanie telefonicznie. Numer telefonu jest podany na stronie internetowej naszej parafii.

Dodatkowo w kolejne soboty w styczniu na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy  mieszkańców poszczególnych miejscowości. W sobotę 16.01.2021 na godzinie 17:00 zapraszamy mieszkańców Wiśniowej połowa miejscowości od kościoła w kierunku Poznachowic. Na tych Mszach zbierana ofiara będzie przeznaczona na wynagrodzenie Pana Organisty.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w Uroczystość Trzech Króli. Środki te w całości będą przekazane dla naszej Służby Liturgicznej, ministrantom i lektorom jako podziękowanie za całoroczną służbę.

Również serdecznie dziękujemy mieszkańcom osiedla Murzynkówka za ufundowanie automatycznych kropielnic. Pierwsze urządzenie znajduje się już w głównym wejściu. W najbliższym czasie pojawi się także i drugie urządzenie, które będzie służyć przy bocznym wejściu do kościoła.

Plan Mszy Świętych kolędowych:

 • Wierzbanowa: 02 stycznia 2021
 • Wiśniowa połowa miejscowości od kościoła w kierunku Wierzbanowej: 09 stycznia 2021
 • Wiśniowa połowa miejscowości od kościoła w kierunku Poznachowic: 16 stycznia 2021
 • Poznachowice: 23 stycznia 2021
 • Kobielnik: 30 stycznia 2021

Opublikowano przez w dniu 9 stycznia 2021 w Ogłoszenia parafialne