WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Myśli nasze kierujemy dziś w stronę Nazaretu, gdzie żyła przed wiekami Najświętsza Rodzina. Jest Ona wzorem dla nas i naszych rodzin.

Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach na katolickie rodziny, nasze rodziny stawały się prawdziwymi wspólnotami opartymi na prawdziwej wierze i wzajemnym zaufaniu.

Należy zauważyć że nie brak rodzin, które potrzebują duchowego wsparcia, a także materialnej pomocy, ponieważ same nie są w stanie zaradzić codziennym trudnościom które niesie życie.

O godzinie 16:30 Nieszpory i wieczorna Msza święta.

Jutro przypada święto świętych młodzianków, męczenników, a we wtorek świętego Tomasza Becketa. W czwartek świętego Sylwestra, papieża i ostatni dzień kończącego się roku. Po południu o godzinie 16:00 uroczyste Nieszpory, odśpiewamy suplikacje “przed oczy Twoje Panie…” i “Święty Boże…”, a na zakończenie dziękczynne “Ciebie Boga wysławiamy…” i wieczorna Msza święta. Od godziny 16:00 okazja do spowiedzi świętej.

W piątek pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i światowy dzień modlitw o pokój. Świętej Bożej Rodzicielce, Królowej Pokoju, zawierzajmy w tym dniu nasze rodziny, Ojczyznę, Kościół i pokój na całym świecie. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie katedry wawelskiej. O godzinie 16:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.

W sobotę przypada wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu a także pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus i pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdeczne podziękowania i szczere „Bóg zapłać” wszystkim za wspólną modlitwę w uroczystość Bożego Narodzenia oraz tym, którzy trudzili się przygotowując dekorację świątyni i otoczenia, a więc naszej orkiestrze, siostrze zakrystiance i siostrze przełożonej, a zwłaszcza panu Markowi, ministrantom za pomoc, jak też za dekorację na zewnątrz świątyni.

Równie serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień prosimy:

 • Murzyn 676;
 • Ciślik 283;
 • Twardosz 64;
 • Jakubasz 347;
 • Rokosz141;
 • Pazdur 46.

Przypominamy, że ze względu na obostrzenia epidemiczne oraz sugestię księdza Biskupa, w tym roku odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie nie będzie. Jeśli jednak ktoś miałby pragnienie poświęcić nowy dom, lub z innych względów chciałby zaprosić księdza na prywatne spotkanie, może to uczynić wcześniej umawiając spotkanie telefonicznie. Numer telefonu jest podany na stronie internetowej naszej parafii.

Dodatkowo w kolejne soboty w styczniu na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości. W sobotę 02.01.2021 na godzinę 17:00 zapraszamy mieszkańców Wierzbanowej. Plan tych Mszy świętych będzie podany na stornie internetowej. Na tych Mszach zbierana ofiara będzie przeznaczona na wynagrodzenie Pana Organisty.

Szóstego stycznia czyli w uroczystość Trzech Króli ministranci i lektorzy będą po Mszach Świętych rozprowadzać kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji będą w tym roku stanowić podziękowanie za ich całoroczną posługę przy ołtarzu. Z góry dziękujemy za wsparcie i zrozumienie w tym szczególnym roku.

Plan Mszy Świętych kolędowych:

 • Wierzbanowa: 02.01.2021
 • Wiśniowa połowa miejscowości od kościoła w kierunku Wierzbanowej: 09.01.2021
 • Wiśniowa połowa miejscowości od kościoła w kierunku Poznachowic: 16.01.2021
 • Poznachowice: 23.01.2021
 • Kobielnik: 30.01.2021

Opublikowano przez w dniu 27 grudnia 2020 w Ogłoszenia