WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W tajemnicy Wcielenia ukazała się w pełni solidarność Boga z ludźmi. Przyjście Boga w ludzkim ciele domaga się wyjścia ludzi z biernego oczekiwania. Niech zachętą będą dla nas słowa psalmu: „Kto wstąpi na górę Pana, kto stanie na Jego świętym miejscu”. Przykładem i wzorem jest dla nas Matka Boża. Jaj wkład w dzieje zbawienia sprawia, że nazywamy Ją przyczyną naszej radości.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej jedynej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody czy wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych czy z sąsiedztwa.

Niech tej Wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem poświęconym i śpiew kolęd.

O godzinie 24:00 uroczysta Msza święta. – Pasterka.

W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w sobotę świętego Szczepana, pierwszego męczennika. W przyszłą niedzielę uroczystość świętej rodziny z Nazaretu.

Rodzinom Wiśniowej za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne i ciepłe „Bóg zapłać, a na ten tydzień prosimy:

  • Rokosz 114,
  • Wolak 100,
  • Tokarz 257,
  • Rokosz 326,
  • Jamróz 521,
  • Jamróz 257.

Przypominamy, że pan Marcin, nasz Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich wiernych udziela Komunii Świętej tylko na rękę. Prosimy, aby przystępując do Komunii nie przekonywać pana Marcina do innego porządku. Dłoń unosimy na wysokość ramion w ten sposób, aby lewa dłoń spoczywała na prawej. Prosimy, by lewa dłoń była wolna od chusteczki, maseczki i tym podobnym. Dziękujemy serdecznie za zrozumienie.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne oraz sugestię księdza Biskupa, w tym roku odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie nie będzie. Jeśli jednak ktoś miałby pragnienie poświęcić nowy dom, lub z innych względów chciałby zaprosić księdza na prywatne spotkanie, może to uczynić wcześniej umawiając spotkanie telefonicznie. Numer telefonu będzie podany na stronie internetowej naszej parafii.

Dodatkowo w czasie poświątecznym wieczorem będą odprawiane Msze Święte dla mieszkańców poszczególnych osiedli. Na Mszy Świętej będzie błogosławieństwo poszczególnych rodzin.

W Boże Narodzenie będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godzinie 12:00. Przy tej okazji przypominamy o ograniczeniach co do ilości wiernych w kościele.

Przypominamy, że do spowiedzi można przystąpić na każdej Mszy Świętej, a dodatkowo w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 17:00  do 18:00.

Od wtorku w naszym kościele będzie światło Betlejemskie. Zachęcamy by zabrać to światło do swoich domów i zapalić nim świece wigilijne jak i znicze na grobach naszych bliskich zmarłych.

Opublikowano przez w dniu 20 grudnia 2020 w Ogłoszenia parafialne