WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 12 listopada 2020, odszedł śp. ksiądz Prałat Stanisław Murzyn, wieloletni proboszcz w parafii p.w. Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie, honorowy obywatel Gminy Czernichów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 17 listopada 2020 roku w parafii pw. św. Marcina w Wiśniowej. Msze św. pogrzebowe z możliwością koncelebry o godzinie: 10:00, 12:00 i 14:00, a następnie pochówek na miejscowym cmentarzu.

Śp. ks. Prałat Stanisław Murzyn urodził się w Wiśniowej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1962 roku z rąk ówczesnego biskupa Karola Wojtyły. Prace duszpasterską zaczynał w Poroninie, Jabłonce, a następnie w Czernichowie. W 2004 roku ks. Stanisław Murzyn został podniesiony do godności kapelana Jego Świątobliwości Ojca Świętego Jana Pawła II i został prałatem. Zmarł w szpitalu Krakowie, mając 84 lata.

Opublikowano przez w dniu 14 listopada 2020 w Ogłoszenia