WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Miesiąc listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Przychodzimy na nasze cmentarze, przynosimy kwiaty, znicze, a zwłaszcza w naszych modlitwach wypraszamy Boże miłosierdzie. Niech duch wynagrodzenia za grzechy naszych bliskich towarzyszy nam w kolejnych dniach.

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej w miejsce kazania adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu o godzinie 16:30 Nieszpory niedzielne, adoracja Najświętszego sakramentu i wieczorna Msza święta.

Jutro przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a we wtorek świętego Leona Wielkiego, papieża.

W środę doroczne święto w naszej parafii, uroczystość odpustowa ku czci świętego Marcina. Msze święte jak w niedziele i święta, a uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11:00.

W środę przypada rocznica odzyskania niepodległości w 1918 roku.

W czwartek wspomnienie święta Jozafata, biskupa i męczennika, a w piątek wspomnienie świętych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni i otoczenia w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać” a na ten tydzień prosimy:

  • Antolec 573;
  • Daciw 587;
  • Murzyn – Kus 107;
  • Bała 259;
  • Kubacki 100;
  • Sambor 583.

W sobotę 14 listopada o godzinie 20:00 odbędzie się wieczór adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na chwilę wyciszenia i modlitwy.

Od dziś na ołtarzu miłosierdzia Bożego będzie wystawiona puszka, do której będzie można złożyć datek przeznaczony na uporządkowanie cmentarza. W tym roku nie było tradycyjnej kwesty na cmentarzu z wiadomych przyczyn. A trzeba pamiętać, że wywóz śmierci z cmentarza jest największym obciążeniem finansowym. Jeśli chcemy by to miejsce wyglądało godnie to wspólnie musimy o niego zadbać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wczoraj i tydzień temu porządkowali teren wokół kościoła. Jak widzimy Złota Polska Jesień jest piękna ale i wymagająca. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie, że świątynia jest Domem Bożym i przedmiotem troski wszystkich tych, którzy czują się tutaj jak u siebie w domu.

Urząd Gminy w Wiśniowej informuje, że w dniu 9 listopada 2020 r. (poniedziałek) o godz. 8:00 odbędzie się druga licytacja drewna opałowego
i użytkowego w lesie gminnym w miejscowości Wiśniowa. Zgłoszenia zamiaru zakupu drewna można przekazywać również telefonicznie.

W poniedziałek 9 listopada odbędzie się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Gminę Wiśniowa wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wiśniowej we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa. Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu od godziny 8:30 do 12:15.

Opublikowano przez w dniu 7 listopada 2020 w Ogłoszenia parafialne