WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Rozpoczął się miesiąc Różańca świętego. W naszych świątyniach i w naszych domach, a także przy przydrożnych kaplicach rozbrzmiewa śpiew: „Do Ciebie się cały świat ucieka, przez różaniec Twej pomocy czeka, Różańcowa Pani nieba, ziemi”.

Po Mszy świętej o godzinie 9:00 wyruszy tradycyjna procesja różańcowa do 5 ołtarzy, połączona z rozważaniem tajemnic chwalebnych Różańca świętego, a modlić się będziemy o pokój na świecie. Natomiast dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej otrzymają poświęcone różańce. Po południu nabożeństw już nie będzie. Wieczorna Msza święta o godzinie 17:00.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, a jutro świętej Faustyny Kowalskiej, w środę zaś Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, a w sobotę bł. Marii Angeli Truszkowskiej.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie świętego Jana XXIII, papieża. W tym też dniu dziękować będziemy Bogu za dar wielkiego papieża świętego Jana Pawła II, obchodząc po raz kolejny „dzień papieski”. Wzywając wstawiennictwa naszego świętego rodaka, modlić się będziemy w intencji rodzin, a także o pomyślność dla Ojczyzny i Kościoła. W świątyniach zbierane będą ofiary do puszki na pomoc dla ludzi młodych. Idea ta nosi nazwę „Dzieło nowego tysiąclecia”.

Rodinom z Wiśniowej za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać” a na ten tydzień prosimy rodziny:

  • Lenart 495;
  • Murzyn 324;
  • Łabędź 372;
  • Kus 455;
  • Tomera 51;
  • Dominik 56.

Opublikowano przez w dniu 4 października 2020 w Ogłoszenia parafialne