WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dobiega końca miesiąc wrzesień. Niech w pamięci naszej pozostanie troska i modlitwa za ofiary wojny światowej. Módlmy się także o dobre wykorzystanie czasu przez dzieci i młodzież w nowym roku szkolnym.

O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta. Jutro czcimy w liturgii święta Wacława, męczennika a we wtorek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W środę przypada wspomnienie święta Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, a w czwartek wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. O godzinie 16:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej o godzinie 17:00 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały miesiąc październik Msze święta będą odprawiane rano o godzinie 7:00 i po południu o godzinie 17.00.

Wszystkich zachęcamy do wspólnego w świątyni rozważania tajemnic różańcowych i modlitwy za Kościół, o pokój na świecie naszą Ojczyznę, rodziny, dzieci i młodzież.

W piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów i pierwszy piątek miesiąca. Od godzinie 16:00 spowiedź święta, a nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej.

Sobota poświęcona jest Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny a nabożeństwo będzie po wieczornej Mszy święta

W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca i jak jest w zwyczaju po Mszy święta będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na Mszę święta o godzinie 9:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii święta wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone Różańce a po Mszy święta udamy się w procesji do 5 ołtarzy. Wzorem lat ubiegłych, prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy.

Rodzinom z Wiśniowej piękne i serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Pazdur 104;
  • Dominik 703;
  • Skalski 54;
  • Pustelnik 111;
  • Zieliński 85;
  • Bajer 85.

Pogrzeb +Władysława Kowalczyka z Wierzbanowej będzie jutro o godzinie 14.00.

Opublikowano przez w dniu 26 września 2020 w Ogłoszenia parafialne