WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Procesje na Księżą Górę rozpoczęły się w 1945 roku jako dziękczynienie za zakończenie II wojny światowej. Idący licznie mieszkańcy parafii zabrali ze sobą i ponieśli krzyż misyjny i tam został umieszczony. Po zakończonych modlitwach wrócili do swoich domów i postanowili, że co roku, w święto Podniesienia Krzyża świętego, odwiedzać będą Krzyż i modlić się o Boże błogosławieństwa i pokój na świecie. Głęboko jeszcze mieli w pamięci dzień pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej, a groby pomordowanych jeszcze były świeże.

Około godziny 14:00 wyruszy z kościoła procesja do Krzyża świętego na Księżej Górze, a Msza święta będzie około godziny 15:00.

W świątyni Msza święta wieczorna o godzinie 18:00, a Nieszporów nie będzie.

Jutro liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża świętego, a we wtorek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W środę wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa, a w czwartek świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa i założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

W piątek przypada święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, a w sobotę świętego Januarego.

Rodzinom z Wiśniowej za troskę o czystość świątyni w ubiegłym tygodniu szczere i serdeczne „Bóg zapłać” a na ten tydzień prosimy:

  • Warmuz 267;
  • Dybel 37;
  • Marcisz 634;
  • Marcisz 173;
  • Murzyn 30;
  • Bednarz 547.

Opublikowano przez w dniu 12 września 2020 w Ogłoszenia parafialne