WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Wielebny Księże Proboszczu, w ostatnim czasie odnotowujemy wiele prób oszustw na terenie powiatu myślenickiego. Pokrzywdzonymi zawsze są osoby starsze, które dają się nabrać metodami „na wypadek”, „na wnuczka” czy „na policjanta”. Tylko 2 sierpnia br. w powiecie myślenickim ofiarami oszustów padły dwie starsze kobiety. 87-latka straciła 16 tys. złotych, zaś 88-latka 25 tys. złotych. W trosce o naszych seniorów zwracam się do Wielebnego Księdza Proboszcza z prośbą o odczytanie komunikatu podczas Mszy Świętej, gdyż jest to najlepszy sposób, aby ostrzec osoby w podeszłym wieku.

Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami „na wypadek”, „na wnuczka” czy „na policjanta”. Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny. Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała śmiertelny wypadek i aby odzyskał wolność, wychodząc z aresztu, konieczna jest wpłata kaucji. Oszust prosi osobę o przekazanie wskazanej kwoty pieniędzy osobie, która się do niej zgłosi, bądź pozostawienie gotówki w umówionym miejscu. Po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa.

Policja apeluje, by nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do zaufanej osoby z rodziny lub bliskich, zachować szczególną ostrożność. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112.

I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach

mł. insp. Albert Kogut

Opublikowano przez w dniu 5 września 2020 w Inne