WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W minioną niedzielę, z inicjatywy wójta gminy Wiśniowa pana Bogumiła Pawlaka, o godzinie 16:00 odbyła się Msza Święta dożynkowa. Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, jak również zgromadzeni rolnicy, dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Mszę Świętą koncelebrowali proboszcz Parafii Wiśniowa ks. Wacław Bednarz oraz proboszcz parafii Węglówka ks. Stanisław Kamiński.

W homilii ks. Wacław Bednarz wspominał historię tych ziem, które od wieków stanowiły zaplecze żywnościowe dla Krakowa i innych rejonów naszej Ojczyzny. Podkreślał trud pracy rolnika, który zespolony z Bożym błogosławieństwem obfituje w dobra, które cieszą człowieka przez cały rok.

Serdecznie dziękujemy za dary ołtarza, które zagoszczą na wielu stołach i będą powodem modlitwy za ofiarodawców.

Wszystkim rolnikom życzymy Szczęść Boże.

ks Piotr Pietruszka

Opublikowano przez w dniu 30 sierpnia 2020 w Relacja z wydarzeń