WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Miesiąc wrzesień to czas refleksji nad wartością, jaką niesie pokój na ziemi, w społecznościach lokalnych, rodzinnych a także w sercach ludzi. Doświadczamy bowiem, ile trudu i wysiłku wkładają politycy dyplomaci, by zapewnić pokój między narodami. Jako ludzie wierzący wiemy, że prawdziwy pokój jest przede wszystkim wielkim darem Miłosiernego Boga.

Po południu o godzinie 16:00 Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony zebrane w naszej Gminie, a o godzinie 18:00 wieczorna Msza święta. Nieszporów zaś nie będzie. We wtorek przypada błogosławionej Bronisławy i pierwszy dzień nauki w szkole. Na uroczystą Mszę świętą o godzinie 8:00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. W czwartek świętego Grzegorza Wielkiego, papieża. Od godzinie 17:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej. W piątek przypada pierwszy piątek września i od godziny 17:00 okazja do spowiedzi świętej, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, a nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy świętej, a o godzinie 20:00 wieczór adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9:00 będzie krótkie wystąpienie dotyczące profilaktyki uzależnień, szczególnie uzależnień alkoholowych. Natomiast na Mszy świętej o godzinie 11:00 będziemy modlić się w intencji naszej siostry Zofii w 50 rocznicę ślubów zakonnych. Będziemy prosić o potrzebne łaski w dzień złotego jubileuszu. Natomiast ksiądz arcybiskup zaprasza, jak co roku, rodziny do Kalwarii Zebrzydowskiej na wspólną modlitwę w intencji rodzin naszej archidiecezji.

Rodzinom z Wiśniowej serdeczne i szczere „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu, a na ten tydzień orosimy:

  • Śmigła 47;
  • Śmigła 389;
  • Łętocha 383;
  • Kus 506;
  • Duda 217;
  • Przytuła 391.

Opublikowano przez w dniu 29 sierpnia 2020 w Ogłoszenia parafialne