WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dobiega końca miesiąc sierpień, miesiąc wielkich nadziei roku 1980 i podpisanych porozumień, miesiąc „cudu nad Wisłą” i wielkich pielgrzymek do sanktuariów Matki Bożej, jak też narodowej modlitwy o trzeźwość narodu.

W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej, gdy w Europie tli się zarzewie konfliktu, nie wolno nam zapomnieć, że właśnie w sierpniu człowiek wykorzystał broń atomową, by dokonać zniszczenia. Należy wspomnieć japońskie miasta zniszczone wybuchem atomowym i prosić Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju o pokój na całej ziemi.

O godzinie 17:30 Nieszpory niedzielne i wieczorna Msza święta.

Jutro wspomnienie świętego Bartłomieja, apostoła, a we wtorek świętego Ludwika. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, a w czwartek świętej Moniki, w piątek zaś świętego Augustyna. Sobota to dzień wspomnienia męczeństwa świętego Jana Chrzciciela, a w niedzielę Matki Bożej Pocieszenia. O godzinie 16:00 Gminna Msza święta dożynkowa.

Rodzinom z Wiśniowej serdeczne i piękne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu a na ten tydzień prosimy:

  • Kus 103;
  • Chabiński 424;
  • Śmigła 557;
  • Miśkowiec 328;
  • Płoskonka 502;
  • Drabik 511.

Opublikowano przez w dniu 22 sierpnia 2020 w Ogłoszenia parafialne