WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dnia 01.07.2020 o godzinie 18:00 grupa młodzieży klas ósmych z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania. Szafarzem sakramentu był biskup Damian Muskus. Sakrament Bierzmowania bywa nazywany sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

Nazywając Bierzmowanie sakramentem dojrzałości, Kościół pragnie zaznaczyć, że przyjmujący go chrześcijanin zostaje umocniony Bożą mocą w swym pragnieniu czynienia w świecie dobra. Chrześcijanie wierzą w otrzymanie w tym sakramencie szczególnej mocy Ducha Świętego, który zachęca i uzdalnia do świadczenia o Chrystusie w Kościele i w życiu publicznym. Znaczenie tego sakramentu można przyrównać do wydarzeń związanych z zesłaniem Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy.

Otaczamy młodzież naszej parafii naszą modlitwą, aby otrzymane dary potrafiła przyjąć i rozwinąć w swoim życiu. Rodzicom i wychowawcom gratulujemy doprowadzenia swoich dzieci do tego momentu szczególnego spotkania z Panem Bogiem.

Opublikowano przez w dniu 4 lipca 2020 w Relacja z wydarzeń