WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Miesiące wakacyjne to czas wypoczynku dla jednych a ciężkiej pracy dla innych. Jeszcze inni w licznych pielgrzymkach pieszych i autokarowych wyruszają na pielgrzymie szlaki do Sanktuariów Maryjnych, by prosić o Jej opiekę i obronę. Już za kilkanaście dni wyruszy pielgrzymka Rodziny Radia Maryja i telewizji Trwam, by przed obrazem naszej Matki i Królowej prosić o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

W naszej parafii przeżywamy naszą doroczną uroczystość Pierwszej Komunii święta dzieci z klasy trzeciej. Uroczystości odbędą się na Mszach świętych o godzinie 11:00 i 13:00. Ze względu na przepisy sanitarne, postarajmy się zachować te przepisy które Sanepid nakazuje dla naszego dobra.

O godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza święta.

Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła . Msze święte o godzinie 7:00; 9:00; i 18:00.

W czwartek o godzinie 17:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej a w piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej a okazja do spowiedzi od godzinie 17:00.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę w miejsce kazania będzie, jak to jest w zwyczaju, adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy świętej o godzinie 11:00 dzieci z klasy czwartej będą obchodzić rocznicę Komunii świętej Zgodnie z życzeniem księdza arcybiskupa, w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek dla dotkniętych powodzią w naszym rejonie.

Serdeczne i piękne Bóg zapłać składamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania za troskę i dbałość o czystość świątyni i otoczenia w ostatnich tygodniach a na ten tydzień prosimy:

  • Rynczak 162;
  • Kowal 196;
  • Bajer 35;
  • Konieczny 436;
  • Dudzik 609;
  • Łabędź 190;
  • Drab74.

W każdym roku na terenie naszej parafii spędza wakacje wiele osób a także wiele rodzin. Wszyscy przyjeżdżają by odpocząć i nabrać sił do nowych obowiązków, po powrocie do swoich domów. Wszystkich gości w naszej parafii, ciepło i serdecznie witamy życząc pięknych i słonecznych dni, dobrego wypoczynku wśród malowniczych wniesień Beskidu Wyspowego, które nas otaczają. Niech też Matka Boża w obrazie Wiśniowskiej Pani, otacza wszystkich gości, płaszczem Swej macierzyńskiej opieki.

Opublikowano przez w dniu 28 czerwca 2020 w Ogłoszenia parafialne