WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców rozpoczynają się w tym tygodniu wakacje. Natomiast dla rolników nadchodzi czas ciężkiej pracy i niepokojów o plony ziemi. Polecajmy ich Bogu, prosząc o szczęśliwe wakacje i urlopy, a dla ludzi ciężkiej pracy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Dzisiaj przypada wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi. O godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza. W środę Uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. W czwartek na godzinę 18:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na wspólną modlitwę oraz próbę liturgii przed sakramentem bierzmowania.

W sobotę wspomnienie świętego Cyryla Aleksandryjskiego, a od godziny 09:00 Spowiedź święta dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej i ich rodziców i rodzeństwa.

W niedzielę za tydzień dzieci z klas III przystąpią do I Komunii świętej na Mszach świętych o godzinie 11:00 i 13:00. W związku z tym prosimy, aby na te godziny przyszły rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Pozostałych parafian zapraszamy na Msze święte o innych godzinach. Te ograniczenia, które będą egzekwowane, są nam narzucone przez Sanepid i musimy się wszyscy do tego dostosować. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

W ostatnich dniach przeżyliśmy piękne uroczystości: Boże Ciało wraz z oktawą, a także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkim za wspólną modlitwę uwielbienia składamy serdeczne „Bóg zapłać”, a zwłaszcza tym wszystkim, którzy zatroszczyli się, by te nabożeństwa miały także piękną oprawę zewnętrzną, a więc przedstawicielom poszczególnych wiosek za piękne ołtarze przygotowane na czas procesji, naszej orkiestrze i paniom noszącym feretrony, panom strażakom z pocztami sztandarowymi, jak również niosącym baldachim w czasie całej oktawy oraz strzegącym porządku na drodze publicznej w czasie procesji. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom rocznicowym, młodzieży, ministrantom i lektorom, naszym drogim siostrom za uroczyste i odświętne przygotowanie świątyni.

Na końcu, serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim matkom, które znalazły trochę czasu, by zabrać dzieci do kościoła na nabożeństwo i prosić dla nich o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

Pogrzeb +Janiny Tokarz z Wiśniowej – Wilkówki będzie jutro o godzinie 14:00.

Opublikowano przez w dniu 20 czerwca 2020 w Ogłoszenia parafialne