WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


W dniu dzisiejszym, Kościół święty ze szczególną czcią wypowiada modlitwę : „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi i Świętemu …”. Pamiętajmy o tym ile razy pobożnie czynimy znak Krzyża świętego, wielbimy Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

O godzinie 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wieczorna Msza święta. Jutro przypada wspomnienie świętej Jadwigi, królowej, wawelskiej pani.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Z Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, wyjdziemy na nasze drogi po Mszy świętej o godzinie 9:00. Wzorem lat ubiegłych, prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy a małe dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klas starszych w tym klas czwartych, młodzież, orkiestrę, a panów strażaków prosimy o dopilnowanie porządku na drodze procesji. Zabierzmy też nasze feretrony i chorągwie.

W oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne będą po wieczornej Mszy świętej o godzinie, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 11:00.

Rodzinom z Poznachowic szczere i serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni w ostatnich tygodniach, a na ten tydzień prosimy rodziny z Wiśniowej:

  • Warmuz 208;
  • Bajer 386;
  • Biel 198:
  • Bajer 570;
  • Głąb 199;
  • Dybel 237.

Opublikowano przez w dniu 7 czerwca 2020 w Ogłoszenia parafialne