WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


Dzisiejsza uroczystość, nazywana w tradycji naszej Zielonymi Świętami, kończy okres Wielkanocny. Chrystus Pan, dokonawszy dzieła odkupienia, zasiadł po prawicy Ojca w niebie, a na zgromadzonych w Wieczerniku apostołów zsyła Ducha Świętego.

Dlatego Kościół modli się, aby Duch Święty dał nam zrozumieć Tajemnicę Eucharystii i doprowadził do całej prawdy.

O godzinie 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza święta. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej w obrazie Wiśniowskiej Pani. Suma odpustowa z procesją o godzinie 11:00.

We wtorek wspomnienie świętych Marcelina i Piotra, a w środę świętego Karola Lwangi i towarzyszy. Na Mszę świętą wieczorną i nabożeństwo do Matki Bożej zapraszamy rodziców dzieci z klasy III przed przygotowaniem do I komunii świętej. Po Mszy świętej będzie krótkie spotkanie organizacyjne. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godzinie 16:00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.

W piątek wspomnienie świętego Bonifacego. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17:00 okazja do spowiedzi świętej, a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej. W sobotę wspomnienie świętego Norberta i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Rodzinom z Poznachowic za troskę o czystość w tym tygodniu serdeczne Bóg zapłać, a na ten tydzień prosimy:

  • Burkat 65;
  • Kowal 101;
  • Kowal 83;
  • Dudzik 31;
  • Kudela 109;
  • Stalmach 5;
  • Jasek 41.

Piękne podziękowania panu sołtysowi z Wiśniowej oraz panu Józefowi Bednarczykowi i Tadeuszowi Kowalczykowi za uporządkowanie placu od domu sióstr w stronę kościoła.

Opublikowano przez w dniu 30 maja 2020 w Ogłoszenia parafialne