WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA
W WIŚNIOWEJ


„Pan wśród radości wstępuje do nieba” … śpiewa w dniu dzisiejszym Kościół święty. Pan Jezus, dokonawszy dzieła odkupienia, opuszcza ziemię i stępuje do nieba, by zasiąść po prawicy Ojca i przygotować nam mieszkanie. Apostołów zaś przygotowuje na przyjście Ducha Świętego.

W środę przypada wspomnienie świętego Augustyna z Canterbery, a w piątek świętej Urszuli Ledóchowskiej. W sobotę czcimy świętego Jana Sarkandra i świętą Zdzisławę, a w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od wielu już lat w ostatnią niedzielę maja czciliśmy Matkę Bożą w obrazie Wiśniowskiej Pani. W tym roku przeniesiemy tę uroczystość na dzień następny, czyli poniedziałek, w uroczystość Matki Bożej Matki Kościoła i wspólnym uwielbieniem oddamy Jej cześć i chwałę. Uroczysta suma o godzinie 11:00. Poświęcimy też ufundowany feretron Matki Bożej Wiśniowskiej i świętego Marcina.

Rodzinom z Poznachowic ciepłe i serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość świątyni i otoczenia na dzisiejszą niedzielę, a na ten tydzień prosimy:

  • Bernat 2;
  • Chlipała 114;
  • Rakoczy 6;
  • Murzyn 80;
  • Kowalczyk 25;
  • Szymoniak 20.

Dziękujemy też pięknie i serdecznie sołtysowi z Wierzbanowej i wszystkim za posprzątanie placu między kościołem i domem sióstr, w tym pracownikom Urzędu Gminnego.

Opublikowano przez w dniu 23 maja 2020 w Ogłoszenia parafialne